Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie na 4 biegu


piotrekkul

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim 1.9tdi a mianowicie skrzynia automat 4 biegowa przy stalej przedkosci sa ledkie szarpania na 4 biegu i zdarza sie szarpniecie z 3 na 4 bieg . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas stałej prędkości na 4 biegu falują obroty?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i sprawdź błędy.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie ostatnio nie bylo zadnych bledow podpinany byl pod vag wymieniany byl olej w niej i filtr a moze trzeba wyczyscic te zawory a zalany byl castrol atf dex 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą oleju było wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten castrol nadaje się do tej skrzyni.

Zdarzają się przypadki w których po wymianie oleju w ASB pojawiają się problemy.

W pierwszej kolejności masz do sprawdzenia stan oleju - potrzebujesz vaga, poziom oleju sprawdza się gdy będzie on rozgrzany do temp. 35 max. 40 stopni.

Jeśli przy temp. 40 stopni nie będzie się sączył z otworu spustowego to trzeba dolać.

Jeśli stan oleju jest w porządku to micha w dół i wykręcenie sterownika hydraulicznego i jego wyczyszczenie oraz diagnostyka.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś sam robił diagnostykę to tutaj masz wszystkie informacje dotyczące sterownika hydraulicznego: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/310317-automat-dzikuje-przy-zmianie-na-4/#entry4399980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem vaga i wykasowalem wartosci wyuczone i jak narazie jest wszystko w porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbys napisać co dokładnie zrobiłeś vagiem?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mniej więcej wiem o co chodzi - o przywrócenie ustawień fabrycznych sterownika.

Czyli zapisanie wartości "0" na "zerowym" kanale adaptacji (00)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem po wymianie oleju i filtra w skrzyni biegów automatyczna 4 biegowa , po wymianie oleju zdarzają się luki czasowe miedzy biegami ,co się dzieje mianowicie auto po dojechaniu do krzyżówki i naciśnięciu stop i puszczeniu nie rusza tylko po chwili i szarpnie autem później jest ok,również na skręcie i dodaniu gazu też jest luka czasowa i szarpniecie po dodaniu gazu przed wymiana nie było takiej sytuacji. Skrzynia pracowała dobrze czyżby warsztat źle coś zrobił..

Edytowane przez Audimaniaka4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kabel vag żeby sprawdzić błędy w sterowniku skrzyni?

Warsztat wymienił Ci tylko filtr i olej? Ruszali sterownik hydrauliczny?

Skrzynia "ciągnie" tak samo jak przed wymianą oleju?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skrzynia ciągnie tak samo jak przed wymianą,dziś zakupiłem z viakena kabel diagnostyczny i sprawdzę co pokaże ,a co mechanik robił przy skrzyni to się nie dowiedziałem muszę zadzwonić i spytam się.Dziś ciekawy przypadek drugi z kolei ,dojechałem do krzyżówki noga na pedał hamulca auto stop,puszczam stop a auto stoi :( drugi raz na hamulec nic to samo za trzecim razem o audi rusza normalnie hmm czyżby gdzieś sygnał od hamulca nie dostawał ze już noga na hamulcu nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i pytaj czy grzebali przy sterowniku htdraulicznym.

Kabel też się przyda, może coś komputer skrzyni wyłapał.

To że skrzynia nie ma pełzania, nie jest powiązana z hamulcem.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpiąłem się vagiem pod komputer i z czytał mi z skrzyni automatycznej błąd: 00526 - Brake Light Switch-F 27-00 - Implausible Signal,dodam ze w audi robili maglownice bo ciekła wymieniali ją i drugi bład z silnika :18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low P1602 - 35-10 - - - Intermittent, nic więcej mi nie wyskoczyło,teraz od czego zacząć by rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...