Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

swap 1.8 na 1.8t

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ja może z trochę innej beczki, ale w podobnym temacie. Chciałbym mojego troszkę jak na moje potrzeby, za słabego 1.8 20V ADR swapować na 1.8T, jednak pomyślałem sobie czy nie można by wykorzystać oryginalnych podzespołów? Może ktoś orientuje się które elementy można by wykorzystać aby go uturbić, a które należy wymienić? Chodzi mi o blok albo głowicę, a dokładnie o ich różnice między 1.8 20V, a 1.8T.

Opublikowano

temat wałkowany duzo razy, nie niewykonalne ale nieopłacanle ponieważ swój motor tez bys musial rozebrac i odprężyc zwykłe 1.8 ma stopien sprzężania 10,3 a turbo ma 9.5 i gdybys dorobił smarowanie itp itd to zaraz by ci uszczelke dmuchnęło czy pękł tłok. Najtańszy sposób to swap na 1.8T z np anglika bo masz dawce i wiekszość przełożysz a co zostanie i twoje graty sprzedajesz

Opublikowano

tylko taka opcja jak kolega wyżej napisał.

Opublikowano

No właśnie zamiar jest taki żeby i tak go rozebrać w celu zakucia korbowodów i wymiany takich podzespołów jak: panewki, uszczelniacze zaworów, samoregulatory oraz polerowanie dolotu i wydechu w głowicy. planuję też zastosować szpilki zamiast śrub do głowicy, żeby nie "gwałcić" gwintu w bloku oraz wałki rozrządu z mojego 1.8 20V ADR ponieważ krzywki są o 1mm większe co dało by lepsze wypełnienie komory spalania. Tak na marginesie, to z tego co wiem to odprężenie silnika polega tylko na zmianie płaskich tłoków 1.8 20V na takie z wyżłobieniem z 1.8T. Oczywiście na oryginalne z firmy MAHLE, które w 1.8T wytrzymywały spokojnie do 350 KM.

Opublikowano

Podepnę się pod temat.

Mam 1.8 z 99r. polifta i chciałbym mieć coś mocniejszego.

Pierwsza opcja to oczywiście 1.8T.

Temat znany i wałowany więc nie mam pytań.

Druga opcja to 2.7 biturbo. Temat mniej znany, na pewno bardziej wymagający zarówno jeśli chodzi o czas jak i o kasę.

Jednak jeśli ktoś z Was orientuje się ile kosztowałyby takie swapy (bez uwzględnienia kosztów za jakie kupię dawcę) to prosiłbym o porównanie. Jeśli kwota nie różniłaby się jakoś znacząco to nie ukrywam, że wolałbym 2.7 ;)

Trzecia opcja to subaru ale wolałbym zostać przy moim audi jeśli fajnie by latał :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.