Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turkotanie, stukot z przodu


jays

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie o dziwny stukot, turkotanie.

Przy prędkości od mniej więcej 70 do 130, pojawia się bardzo nieregularnie i nieregularnie znika dość rytmiczny, ale niezbyt szybki stukot / turkotanie.(tak mniej więcej ten sam dzwięk co 1 s i trwa trochę mniej niż 1s czyli jest mała przerwa między kolejnymi tymi samymi dźwiękami) Trochę jakby łożysko mieliło piasek (ale nie ciągle) albo coś rytmicznie uderzało kilka razy i na moment cichło. Dźwięk raczej z przodu, pasażer siedzący najpierw z przodu, potem z tyłu za tym drugim razem nie słyszał już tego dźwięku. Dźwięk dla kierowcy i przedniego pasażera jak najbardziej słyszalny (powiedziałbym nawet że dość głośny).

Co ciekawe moment pojawienia nie zależy od:

nawierzchni (droga prosta jak stół, czy trochę kolein).

prędkości (pojawia się i przy 70, a czasami dopiero przy 100)

biegu (po wysprzęgleniu i wrzuceniu na luz dźwięk się nie zmienia, podobnie po jego pojawieniu przyspieszenie tez nie powoduje odpowiedniego zwiększenia częstotliwości)

kół (miałem zimowe, stalowe i był podobny dźwięk, zamieniłem na letnie, alu i chyba to samo).

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od takie wsłuchiwania zwariować można....czasami myśle że mam halucynacje słuchowe. Zajrzyj pod samochód przy okazji obejrzyj gumy przegubów ... mnie tak kiedyś patyk wkurzał i tez od 70 zaczynało coś trzeć a to pęd powietrza do opony go dociskał od wew.strony.

to Może być wszystko..."włacz Pan radio głosniej ..'.rada jednego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Trze coś jakby łożysko,a od około 60 rytmicznie trzesie jakby raz po raz Przy obrocie koła, im szybciej jadę tym szybciej pulsuje cała buda.

Na początku podejrzewałem razem z mechanikiem źle zamontowany wahacz, na geometrii wyszły nieciekawe wyniki, plus zwrotnica do wymiany.

Zwrotnica wymieniona, Nowe łożysko, geometria, dalej to samo.

Podejrzewam:

Skrzywione sanki

Coś z opona

Dwumas

Przegub wew

Klocki tarcze

Ciężko namierzyć z której to strony Tak nawala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...