Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dymek


lisek120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu borykam sie w swoim aucie z pewnym problemem. CZasami gdy ruszam autem po postoju zostaje za mna obloczek dymu... (czasem szary a czasem szaro niebieski ten 2 znacznie barziej mnie martwi. Nie moge rozkminic zasady jego wystepowania czasem zostawiam auto o 2 w pracy wyjezdżam kolo 9 i przy wyjeździe z tyry zostaje oblok a czasem nic, zdażało sie że stał caly weekend i nic ... Raz zdazylo sie to juz z rok temu wyjezdzajac z garazu zostal obłok. Ale dziwne jest wlaśnie to ze raz jest raz go nie ma. Czy musze szykowac sie na najgorsza wersje czy może byc jakaś inna tego przyczyna? Mam podejrzenia ze jak gasze od razu auto po jeżdzie to dym występuje ale nie jestem tego pewien ...


Witam

Od pewnego czasu borykam sie w swoim aucie z pewnym problemem. CZasami gdy ruszam autem po postoju zostaje za mna obloczek dymu... (czasem szary a czasem szaro niebieski ten 2 znacznie barziej mnie martwi. Nie moge rozkminic zasady jego wystepowania czasem zostawiam auto o 2 w pracy wyjezdżam kolo 9 i przy wyjeździe z tyry zostaje oblok a czasem nic, zdażało sie że stał caly weekend i nic ... Raz zdazylo sie to juz z rok temu wyjezdzajac z garazu zostal obłok. Ale dziwne jest wlaśnie to ze raz jest raz go nie ma. Czy musze szykowac sie na najgorsza wersje czy może byc jakaś inna tego przyczyna? Mam podejrzenia ze jak gasze od razu auto po jeżdzie to dym występuje ale nie jestem tego pewien ...

NA 6 tys km ubylo jakie s 3 mm od stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być turbo ubytek na to wskazuje miałem podobny problem odkręć rurę od Ic dolną i zobacz ile w nim jest oleju jak dużo wypłynie możę być mokry wiadomo ale nie zalany. Dalej każdy doładowany silnik TDI nowy stary bierze olej to jest norma nie ma doładowanego TDI który nie weźmie oleju. mi ubywało po 1300km 2mm. Nie masz tragedii Każdy TDi puszcza dymek czytałem o tym bardzo dużo opinie innych AWX AVF itp. Może być puszczająca odma turbo jak puszcza ubywa szybciej sprawdź IC ściągnij dolny wąż od IC on jest kręty cały możę ma 20 cm 2 opaski obok siebie zobacz. daj opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dziwne jest to ze raz wystepuje a raz nie dzisiaj po nocce nic , teraz po południu odpalalem i też nic... Chodzi o tą rure ktora idzie od turba do dołu i łączy sie z metalowa rurą? Jeśli tak to przy wymianie oleju zauwazyłem ze wlaśnie tam jest ulane olejem troche... Czy mam sprawdzic czi w IC jest olej? Gadałem z mechnikiem powiedział że jakby to byla glowica to cały czas by kopcił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem filmik jak turbo puszczało olej moje kopcił po odpaleniu bardzo mocno :( wąż od spodu łączy się z metalową rura i idzie do IC dolny jak masz kanał podnośnik poświecisz będziesz widział na ściankach olej. Wiadomo olej będzie to jest TDI są to spaliny u mnie po wypięciu lał się olej jak po odkręceniu korka wyleciało 150 do 200ml oleju. Oceń stan turbiny może puszczać olej. Odma w pokrywie zaworów u mnie też myślałem że to odma gdy oddałem turbo na reklamację bo znów był ubytek lecz okazało się turbo bo gdy założyłem ponownie nic a nic nie ubyło przez 1400km jadąc do Holandii co wcześniej był zauważany ubytek. Dużo zależy od stylu jazdy mogą być uszczelniacze na zaworach zależy jaki stan jest licznika. Chodź pierwsze co postawił bym na turbo. Regeneracja hmm robiłem w łodzi puszczało olej założyłem zrobiłem 7000 ubytek oleju :(:( IC zalany EGR mokry zapocony :( czyszczenie Reklamacja usłyszałem wszystko z nią ok nic się nie dzieje hmm zamontowałem Gwizd znalazłem kolegę z forum który postara się ją naprawić bo kolejny raz do partaczy nie oddam :( wiec jeśli zdecydował byś się na regenerację szukaj dobrej firmy bo będziesz miał problem taki jak ja Dynamica Omijaj ich z daleka partacze jakich mało w Polsce OSZUŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy odpaleniu nie kopci no moze delikatnie dopiero jak rusze z miejsca to puszcza baka i dalej jest spokoj, a u Ciebie jk bylo w trakcie jazdy tez spokoj? Turbina regenerowana w stycniu tamtego roku.Styl jazdy hmyyyy? Oszczedzac nie oszczędzam tym bardziej ze teraz coś jakby mocy mniej to co ch mocno. Egr odciety programem...No i ta odma przebieg spory grubo poad 450 mo ze 500 ale serweisowana do konca 16 stron historii gosciu nawet żarowki w serwisie wymieniał. Moze wieczorem bede mial opcje na kanal to podjade. Jak jest ten dymek tonajczęsciej występuje z nim zamulka auta wywala dyma i wszystko wraca do normy...


Narazie stoje w miejscu auto zostalo na weekend pod robota w pon jade na kanał obczajke zrobic i damznac co i jak.


GAdalem z chlopakami na spocie o moim przypadku i wszyscy stwierdzili ze trzeba od nowa nastawy porobic w turbo... I ze to jest przyczyna tego zmulnia i mula na poczatyku jazdy...


Zrobilem Logi :

STATYCZNE:
Grupa 000, 001, 003: http://vaglog.pl/log_217649.html
Grupa 004, 007, 013: http://vaglog.pl/log_217650.html
Grupa 013, 018, 023: http://vaglog.pl/log_217651.html
DYNAMICZNE:
BASIC SETTINGS:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo ładnie wstaje, przepływka dziwnie mierzy i masz duze ograniczenie dymienia (zrób dynamiczne 3), synchro ok, pompki zdrowe, nie wiem kto wymyslił nastawy turba ale madry to on nie jest.

Sprawdz czy dolot masz bardzo zaooliwiony bo tu szukał był problemu, ewentualnie nieszczelność w dolocie ale przedewszystkim zró dym 3 i pasowało by podmienić przepływke dla sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowuje ale mimo to mapa idzie w gore wiec lekko to olałem bo wygląda na jakieś kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ona jest po programie może dlatego.

Ale czy to ze przeladowuje nie jest Przyczyną mniejszej mocy i mula oraz dymka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem bo % mapy idzie cały czas w gore a przy zwykłym przeladowniu tak się nie dzieje, dymienie też pewnie jest od programu. Dlaczego jest mul tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program mam juz od dluższego czasu i nic sie zlego nie dzialo dopiero teraz wiec to raczej nie od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...