Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk pracy silnika 1.8 Tfsi - czy to normalne?


dazwid

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dziś wszedłem w posiadanie pięknej a4. Wiem o problemie z napinaczem w tych silnikach, więc tak czy owak będę wymieniał cały rozrząd, profilaktycznie.

Powiedzcie mi jednak Panowie, jak dla was brzmi mój silnik? W miarę ok, czy już jest hardcore?

Zamieszczam link z nagraniem:

Edytowane przez dazwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi jak mój 2.0 jak miał uwalony nastawnik zmiennych faz rozrządu :)

gdy zmieniłem napinacz dźwięk się nie zmienił.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


brzmi jak mój 2.0 jak miał uwalony nastawnik zmiennych faz rozrządu

Czyli nie brzmi zbyt "zdrowo"? Są jakieś inne objawy tej przypadłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLA BLA BLA

edit.

widzę że w 1.8 tfsi nastawnik i napinacz są jako 1 przedmiot.

czyli na 100% masz do wymiany napinacz.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeśli silnik ucichnie na 3 sekundy to padł nastawnik.
jeśli nie ucichnie to łańcuszek.

A jeśli ucichnie całkowicie to wszystko ok? Bo u Ciebie na filmiku cichnie na 3 sek i wraca. Czy tak powinno być, czy to oznacza właśnie padnięty nastawnik, bo nie do końca zrozumiałem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to była jakaś akcja serwisowa na nastawnik faz rozrządu w 1.8tfsi, podjedź do aso i zapytaj się czy na twój egzemplarz nie jest przewidziana ta akcja serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tego co pamiętam to była jakaś akcja serwisowa na nastawnik faz rozrządu w 1.8tfsi,

Dzięki za radę, podjadę ;) Widzę, że masz ten sam silnik, Twój jak brzmi, lepiej?

Szukałem na youtube jakiś filmików, i wszystkie co znalazłem to brzmią bardzo podobnie jak mój. Nie mam porównania ze "zdrowym" silnikiem. Chyba się dowiem dopiero jak zmienię łańcuch :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dorzucę swoje 5 groszy . Co do tego dźwięku, to nie rozpędzałbym się z wymianami rozrządów itp .... Ja wymieniłem rozrząd i ten nastawnik faz i dźwięk pozostał ( taki terkot ) -coś podobnego jak u Ciebie . Zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest skrzynia, ponieważ cała buda mi delikatnie drży .... Więc puki co to może warto mechanikowi, powiedzieć żeby przyłożył "ucho" do skrzyni :)

Nie jestem mechanikiem, ale widzę z własnej praktyki, że ten dźwięk raczej nie pochodzi z rozrządu . Choć mogę sie mylić :)

Edytowane przez LiveCam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie po 8 miesiącach użytkowania i napisania posta na temat tego dźwięku :D

Rozrządu jeszcze nie wymieniłem, ale byłem u mechaników z tym dźwiękiem i powiedzieli, że na 100% nie ma to związku z rozrządem. Powiedzieli, że jak na benzynę to pracuje głośno, ale podobno to przypadłość wszystkich FSI/TFSI z grupy VAG.

Troszkę słychać wtryski, troszkę pracujący łańcuszek i jeszcze pare innych dupereli które całościowo dają taki obraz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty piepszysz mam ten sam silnik i tak nie chodzi :)

Nagraj w takim razie dźwięk pracy swojego silnika, chętnie posłucham dla porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko postaraj się zdjąć tą plastikową pokrywe przy nagrywaniu, wystarczy ją pociągnąć do góry.

U mnie bez niej dopiero słychać bardzo te wszystkie dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba jej bardzo mocno ciągnąć, ona nie jest na żadnych zatrzaskach więc nie ma możliwości nic tam urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...