Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z silnikiem (abs, esp, epc, wykrzyknik)


karolhawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z moim Audi a4 b5. Otóż pewnego dnia na skrzyżowaniu zapaliły się kontrolki abs, esp, epc oraz po chwili wykrzyknik na FISie. Dodatkowo obroty zaczęły mocno falować, jednak udało mi się zjechać na parking. Po zatrzymaniu nagrałem filmik z odpalania https://www.youtube.com/watch?v=6P3D9hrUEOs

Podczas dodawania gazu obroty rosną, jednak po puszczeniu gazu spadają bardzo nisko, często powodując że silnik gaśnie. Mechanik wymienił mi przepływomierz, po odebraniu jeździłem nim cały dzień i wszystko było w porządku. Następnego dnia rano po odpaleniu ponownie pojawiły się takie same objawy, jednak nie świeciła się kontrolka EPC. W trakcie podróży do mechanika (około 6 km) silnik gasł parę razy, jednak pod koniec drogi kontrolki zgasły i silnik chodził normalnie. Po tym, ponownie dałem samochód na warsztat, znaleźli jakieś zwarcie i sytuacja powtórzyła się - jeździłem w ten sam dzień bez problemów, na następny dzień z rana po odpaleniu świeciły się kontrolki.

Czy ktoś miał może podobne objawy i mógłby podpowiedzieć co można by było sprawdzić?


PS. Czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce bez odpalania powinna gasnąć po chwili kontrolka EPC, czy też powinna gasnąć od razu po odpaleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz posprawdzać dokładnie wiązki bo coś masz chyba z elektryką nie tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...