Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z wężem od klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WItam

Mam mały problem mianowicie posiadam urwany wąż od klimy. Pojechałem do fachowca, a on powiedział mi,że sam to mogę zrobić bo jest zerwany wąż od sprężarki do chłodnicy. Moje pytanie brzmi jak to trzeba rozkręcić,aby się do tego dostać??

Opublikowano

WItam

Mam mały problem mianowicie posiadam urwany wąż od klimy. Pojechałem do fachowca, a on powiedział mi,że sam to mogę zrobić bo jest zerwany wąż od sprężarki do chłodnicy. Moje pytanie brzmi jak to trzeba rozkręcić,aby się do tego dostać??

Powiem Ci , że dziwne zachowanie tego "fachowca" ...... Musisz ściagnąc zderzak i tu zaczynają się schody ..... przewód jest przykręcony sporymi śrubami i potrzebne będą Ci dwa spore klucze , ale nie pamietam rozmiaru ( sam sobie dobierzesz ) Przy sprężarce próbujesz odkręcić .... jeżeli nie idzie to nie na siłe bo zniszczysz gwint na sprężarce i bedzie lipa ..... to samo ma się przy chłodnicy z tym że tutaj masz miejsce na drugi klucz do kontrowania aby nie powyginać chłodnicy .... jezeli nie idze to byczek i nacinanie naktętki z dwóch stron i oderwamie jej od gwintu z chłodnicy ..... troszke zabawy jest .... jak nie czujesz sie na siłach to szukaj kogoś kto to zrobi ... czasami to idzie jak w bajce , czasem konczy sie źle ... Żle te śrubunki grupa volkswgena wymyśliła....

Opublikowano

W 1.9 tdi nie potrzeby zdejmować zderzaka - nie wiem jak jest w benzyniakach. Potrzebne trochę miejsca od spodu, musisz zdjąć nakładkę pod zderzakiem, bo z nakrętkami jest trochę zabawy. Od sprężarki i osuszacza odkręciłem bez problemu, natomiast przy chłodnicy musiałem ciąć nakrętkę i to w 3 miejscach - tak gnida chwyciła. Chyba jeszcze szwab zakręcał. Ale to nie ma reguły. WD40 i do dzieła ;)

Acha, klucz 30.

Edytowane przez mobopx

Opublikowano
  • Autor

Bo ja mam tylko urwany taki cięki wąż

Opublikowano

Czy on jest taki cienki, to bym nie powiedział. Na oko to ok. 1 cala.

To ten: http://allegro.pl/vw-passat-b5-3b0-waz-klimatyzacji-1-6-8d0260701f-i5305900537.html

Ale poszperaj na allegro bo w bolesławcu też jest chyba firma, która sprzedaje nówki sztuki

Opublikowano

Nie takie. Szukaj takiego jak podałem wcześniej.

Tutaj masz linki:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-lift-1-9-tdi-waz-przewod-klimatyzacji-i5046049155.html

http://allegro.pl/rurka-przewod-klimy-passat-b5-1-9-tdi-i5081688143.html

Obie z bolesławca, tylko to są od 1.9. Do 1.6 będą albo te same, albo bardzo podobne.

Opublikowano
  • Autor

A jest jakaś różnica między wężem od 1.6 do 1.8, 1.8T lub 1.9??


A lepiej jest kupić nowy czy używany w dobrym stanie??


A ma ktoś schemat jak to wygląda pod spodem??

Opublikowano

Odpal aukcję którą podałem, odpal aukcje którą podał kolega metik i sobie porównaj :)

Ja kupiłem nowy choć jest on gorszej jakości niż oryginał. Węże są cieńsze, nakrętki też taka bieda, trzeba uważać aby nie przekręcić bo trochę to delikatne.

Opublikowano
  • Autor

A np chłodnica z wężami z 1.8 T będzie pasowała do 1.6??

Opublikowano

Nie wiem jak 1.6 ale 1.8 i 1.9 mają węże takie same. ( info z forum)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.