Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie na wolnych obrotach! Prosze o pomoc!


Greg165

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic od dluzszego czasu... Bardzo prosze Was o pomoc... Moj problem polega na tym ze autko nie chodzi rowno na wolnych obrotach... Np. gdy stoje na swiatlach na pozycji D auto faluje na pozycji R nic sie nie dzieje na L rowniez nic i na P rowniez nic... Nie mam pojecia od czeo moze to byc. Przepustnica sprawdzona wszystko ok... Autko ma silnik 1.8T skrzynia multitronic ma zalozony gaz... Probowalem jezdzic na benzynie ale to nic nie zmienilo... Jesli ktos mial podobny problem prosze was o pomoc... Czasami zdarza sie nawet ze autko zgasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia kąt synchronizacji wtrysków / poduszki silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przepustnica sprawdzona wszystko ok...

sprawdzona na oko? czy wyjęta wyczyszczona i zaadaptowana? bo mi też się wydawało że była czysta a miałem takie same objawy jak ty, nawet myślałem że skrzynia pada. po czyszczeniu i adaptacji jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przepustica też do wglądu czyszczenie dokładne i adaptacja .. synchro/przepustnica/poduszki masz 3 rzeczy do ogarnięcia gdzies w nich leży twój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. chodzi o poduszki ktore trzymaja silnik?? Nie odlanczalem przepustnicy rozkrecilem ja tylko i wyczyscilem... Czyli mowicie ze to nie bedzie problem od skrzyni? bo tak myslalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komp coś podpowiada ? U mnie kiedyś za falowanie winna była sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zaworek odmy po prostu

Przy zaworku to obroty wolno spadają , a silnik pracuje jak na trzech cylindrach. Myślę że w tym przypadku to nie zaworek. Ale kto wie...

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy zaworku najpierw falował, wieszal obroty a jak całkiem padł to chodzi jak na 3 cylindrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy zaworku najpierw falował, wieszal obroty a jak całkiem padł to chodzi jak na 3 cylindrach

Usterka wykryta byla ro wina skrzyni biegow... Wlasnie zawiozlem autko do jawornik kolo myslenic... gosciu stwierdzil ze to wina jakiegos oringa i przepuszcza jakies podcisnienie i stad te falowanie... dziekuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...