Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrobotanie podczas przyspieszania


clian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu podczas przyspieszania z niskich obrotów od +/-1300 do +/-2000 (obojętnie który bieg) słychać jakby chrobotanie z silnika (coś jakby łożysko, ocieranie metal o metal)na zimnym jak i ciepłym silniku. Ten dźwięk również pojawia się podczas gdy włączam bieg wsteczny i jade na wciśniętym sprzęgle.
Samochodem nie trzęsie przy uruchamianiu lub wyłączaniu ani na postoju. Sprzęgło też dobrze chwyta, nie ma poślizgu itp.

Byłem w ASO i do końca nie wiedzą co to może być, mówili że zdjęcie skrzyni biegów i obejrzenie dwumasy też może nic nie dać.
Czy może ktoś z was miał już taki przypadek?
Po zmianie rozrządu ten dźwięk nadal występuje.

Nie znam się za bardzo na samochodach i nie wiem czy dawać do ASO i niech kombinują, ale pewnie będą chcieli wymieniać pół silnika :(
Audi 2.0 170KM, CAHA, 170tyś przebiegu (sprzęgło i dwumas prawdopodobnie nie wymieniane)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj ten dzwiek i wrzuc, inaczej to slabo to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj ten dzwiek i wrzuc, inaczej to slabo to widze.

Witam,

Nagrywałem na parkingu (żeby nie było słychać dziur i opon podczas szybszej jazdy) jadąc na wstecznym z wciśniętym sprzęgłem. Ale jak już pisałem tak samo jest na każdym biegu podczas przyspieszania.

http://tinypic.com/player.php?v=2nujfqd%3E&s=8#.VVnYY5Mvs3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też w swoim cos takiego ujawniłem, mam wymienione sprzęgło i dwumas, mój mechanik też nie wie co jest tego skutkiem, jak będę miał chwilę to też nagram i wrzucę na forum to porównamy dźwięk, nie wyświetla sie żadna kontrolka ostrzegawcza jak również komputer nie pokazuje błędu, stan licznika to około 220 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cząstki nie latają po tłumiku ? też jest właśnie podobny dźwięk wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znajdzie się żaden fachowiec na tym forum aby znaleść odpowiedź? byłem u kolejnego mechanika ale nic niepokojącego nie znalazł, żadnych obluzowanych części, twierdził że być może "coś" dostaje wibracji lub rezonuje. uwierzcie że ten dzwięk jest irytujący, natomiast samochód normalnie jeździ, spalanie też w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu mam podobny problem. dziś podmieniają mi pompę CR żeby sprawdzić czy to nie ona.


na początki byłem przekonany, że to turbawka, ale niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam porblem bardzo irytujące to jest. Mam 2.0 tdi 143 km skrzynia multitronic

Edytowane przez przemek_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u mechanika, otworzyłem maskę i przysłuchiwał sie dźwięku w silniku i stwierdził że nic nie słychać, ja siedąc w środku w aucie słyszałem ten dźwięk, czyli morał taki że to nic związanego z silnikiem? może trzeba szukać w skrzyni biegów? już słyszę ten dźwięk na postoju po odpaleniu auta, oraz gdy skręcam kierownicą w lewo przy pokonywaniu wybrzuszenia na drodze, co to może być????


Nagraj ten dzwiek i wrzuc, inaczej to slabo to widze.

Witam,

Nagrywałem na parkingu (żeby nie było słychać dziur i opon podczas szybszej jazdy) jadąc na wstecznym z wciśniętym sprzęgłem. Ale jak już pisałem tak samo jest na każdym biegu podczas przyspieszania.

http://tinypic.com/player.php?v=2nujfqd%3E&s=8#.VVnYY5Mvs3d

ostatni mechanik stwierdził ze to pompa wspomagania kierownicy czy ktoś u was to zdiagnozował?


ostatni mechanik stwierdził ze to pompa wspomagania kierownicy czy ktoś u was to zdiagnozował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po długim oczekiwaniu w końcu usunąłem te "chrobotanie". Problem był w skrzyni biegów.

Po rozebraniu skrzyni okazało się, że trzeba wymienić następujące rzeczy:

1. łożyska mechanizmu różnicowego

2. łożyska wałka sprzęgłowego na wejściu

3. łożyska wałka sprzęgłowego na wyjściu
4. uszczelniacz mechanizmu lewy i prawy

5. o-ring obudowy mechanizmu różnicowego

6. łożysko wałka napędowego na wejściu

7. łożysko wałka napędowego na wyjściu

8. jednorazowa kapa kryjąca wałek napędowy

Wymieniłem i teraz cisza :)

Pozdrawiam

Edytowane przez clian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taki remont skrzyni kosztował?

Całość wyszła 3100 (zdjęcie/nałożenie, nowy olej, robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...