Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne działanie klimy w b7


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne że klima w b7 nie załącza się na wolnych obrotach?

Dziś zauważyłem że klima w mojej b7 działa tak że jak zapalę auto na wyłączonej klimie i włączę ją na wolnych obrotach bez dodawania gazu to klima nie działa wcale. jeżeli raz dodam gazu i obroty silnika wskocz na min 1,5 tyś to klima się włącza i już działa późnej na niskich obrotach ale bez podniesienia obrotów silnika klima nie włączy się wcale

Czy to normalne że tak jest czy mam coś popsute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na VAG masz jakieś błędy, bo to nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest błąd.U mnie wygląda to tak : Odpalam--->10 sekund i klima zaczyna chłodzić.Nie trzeba nic gazu dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdziłem błędy i był tylko jeden. O ile dobrze pamiętam to coś o vin że nie jest przyuczony. Innych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz błędy, wykasuj a jak jakieś się pojawią to podaj jaki mają kod. Tak będzie łatwiej o diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdziłem błędy i był tylko jeden. O ile dobrze pamiętam to coś o vin że nie jest przyuczony. Innych nie było.

Jak to ma dobrze działać, skoro klimatronik nie jest przyuczony... Zacznij od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko nie wiem dlaczego jest nie przyuczony jak nigdy nie był wymieniany.

Skasowałem te błąd i nie wrócił od razu. Sprawdzę za 2 dni ponownie jak będzie ponownie to przeprowadzę procedurę przyuczenia klimatronika.


Koledzy nadakl walczę z tą klimą.

Błedów w klimatroniku brak, a klima nadal nie załącza się jak nie wkrecę auta mna obroty (około 2,5tyś). Jak już się ząłączy to działa nawet na niskich obrotach ale jak nie dodam gazu to klima się nie włączy.

Ostatnio byłem na serwisie klimy i wszsytko wyglada ok, tzn jak już się załączy klima to ładnie działa, sprężarka sprawna- ładnie robi ciśnienie i wszsytko ładnie działa.

Niedawno tez wymieniłem panel klimatronika na taki z czujnikiem jakości powietrza ale problem nadal pozostał.

Może ktoś ma jakieś sugesteie co można jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...