Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AFN nie może połączyć ze sterownikiem silnika


merquto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam a4 b5 z silnikiem afn z 97 roku, problem polega na tym że auto nie ma mocy, w związku z czym chciałem zrobić logi, ale wogóle nie moge się połączyć ze sterownikiem silnika. Z abs czy centralnym zamkiem łącze się normalnie. Najpierw próbowałem uzyc chinskiego interfejsu z allegro, to tylko raz połączył z silnikiem i więcej nie chciał (poszedłem do innego autka, golf III to połączył normalnie), kupiłem interfejs od viakena i dalej to samo.

Co może być przyczyną? jakiś czas temu miałem do autka podłączane ori fejsy to wszystko działało, teraz jak kupiłem sam chinczyka to tylko raz zadziałał i koniec

Sprawdziłem gniazdo miernikiem prądu, napięcie mam w 2 pinach jak na zdj:

http://www.tinypic.pl/a73nmngzgi3d

Bezpieczniki sprawdzone, są ok

co zrobić/jaka może być przyczyna?

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyskakuje ci " too many errors" to musisz zmienicć Latency Timer (msec) wartość 16 zmień na 10 lub nawet 7. Zwalnia to czas transmisji i zwiększa dokładność pomiaru a wiadomo że usb jest szybsze. Robimy tak aby box polączył się np z modułem Abs lub klimą bo tu najczęściej są problemy w komunikacji, z silnikiem nigdy nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd to "no response from controller", a to już też próbowałem ustawić i nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być g.......y interfejs z chińczykami tak już jest z jednym autem działa z innym nie. Jakim programem się łączysz z silnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag com 311, rzecz w tym ze chinczyk dziala na innym aucie, a interfejs kupiłem potem polski od viakena i tez nie działa

chinczyk za 1 razem zadzialał i wiecej nie chcial po tym viaken tez nie

Edytowane przez merquto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź kabel do zloncza w aucie, podloncz pod komputer i musisz sprawdzić czy w menadżerze urządzeń wyskakuje kabel z aktualnym sterownikiem, jeśli jest ok to ustaw port na 4 i powinno się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero w czwartek będe mógł użyć tego fejsa viakena ponownie (jest lepszy niż chinczyk na pewno) to spróbuje.

Czy istnieje taka ewentualnosc ze chinczykiem uwalilem sobie sterownik? tak jak mówie raz zadziałał ze sterem silnika, więcej nie, z resztą sterownikow normalnie, viaken to samo, wczesniej ori fejsy chodziły normalnie z azdym sterem

edit: spróbowałem tego dzisiaj na chińczyku i nie pomogło, w czwartek jeszcze z drugim interface zobacze

wypięłem też ecu z tych dwóch wtyczek i wpięłem od nowa (z nadzieją ze moze się zresetuje czy coś) i też nie pomogło, bezpieczniki tam również całe są

edit 2: odpięłem wtyczkę od abs i próbowalem ponownie - bez zmian

Edytowane przez merquto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam ten sam problem, błąd "no response from controller".

Kabel mam viakena, audi a4 b5 afn.

Łączy się np. z poduszkami powietrznymi ale większości funkcji nie obsługuje.

Gdzie jeszcze może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki program ????? poszuja info na temat "vag latence"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag com 311, też już próbowałem zmieniać te ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag 311 to sredniowiecze. Sciagnij VCDS do którego link jest temacie ponizej. Zwykłym kablem ogarniam Polo z 2009r, w B5 obsłużysz nim wszystkie opcje vaga.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/306683-vcds-lite-12-pelna-wersja/?hl=%2Bvcds+%2Bpe%B3na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem jeszcze innym komputerem i było to samo, ale jak spróbowałem się połączyć z silnikem dokładnie w momencie przekręcania kluczyka na zapłon (przypadkiem to zrobiłem) to zadziałało, próbowałem pare razy jeszcze i zadziałało tylko jezeli zaczęłem próbę łączenia dokładnie w momencie przekręcenia kluczyka na zaplon i ani sekundy później, spróbuje jeszcze tak z moim komputerem. bardzo dziwne ale grunt że się udało jakoś

edIt: 2 komputer ma win8 i się nie połączył, ale odpalilem na nim xp w wirtualnej maszynie, i też lączy się dokladnie w momencie przękręcenia stacyjki

Edytowane przez merquto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...