Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przygotowanie powierzchni lakierniczej do powłoki "nano"


plnywlkp180

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem nowy na forum. Chciałbym się zapytać czy do nałożenia powłoki z nanocząstek przygotowanie lakieru, jest takie samo jak w przypadku wosków, czy innych krzemowych lub ceramicznych warstw?

Porządne mycie szamponem, usuwanie oleji, znów mycie, ew. polerka, glinkowanie, wysuszenie odtłuszczenie alkoholem i jazda?

Kupiłem ostatnio środki na bazie nanotechnologii, podobno to jest mega przyszłość, chce to sprawdzić i zastanawiam się czy robić to samemu czy może oddać to do myjkarza albo od razu detailera ? Ktoś to robił? Ktoś coś wie?

Są ich filmiki w necie, moim zdaniem nie wygląda to na trudne ale się waham:

https://www.youtube.com/watch?v=oIOoRPeCE9I

https://www.youtube.com/watch?v=T3rF9Cifqno

powiedzcie co o tym sądzicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega widzę 100 lat za murzynami, ale spokojnie, wyjaśnimy, objaśnimy.
Zaglądając w dział "Auto detailing" a później w "moje auto" znajdziesz kilka autorskich tematów ludzi którzy dobrze znają się na oferowaniu usług tego typu (nieskromnie dodam że w tym i ja). Gdybyś poświęcił dodatkowe 10 min swojego czasu, zobaczyłbyś na czym ta cała zabawa polega.
Z grubsza jednak odpowiem na kilka Twoich pytań bo takiego wątku w tym dziale jeszcze nie było, a w ramach gratisu zadam kilka pytań do samodzielnego wyszukania odpowiedzi.
Zaczynajmy:

Chciałbym się zapytać czy do nałożenia powłoki z nanocząstek przygotowanie lakieru, jest takie samo jak w przypadku wosków, czy innych krzemowych lub ceramicznych warstw?

Przygotowanie powierzchni jest zupełnie inne w przypadku wosków i inne w przypadku powłok ceramicznych lub kwarcowych

Porządne mycie szamponem, usuwanie oleji, znów mycie, ew. polerka, glinkowanie, wysuszenie odtłuszczenie alkoholem i jazda?

prewash->mycie->smoła/kleje inne duperele-> glinkowanie-> mycie-> korekta lakieru -> mycie -> odtłuszczanie->powłoka

Kupiłem ostatnio środki na bazie nanotechnologii

I tutaj pierwsze pytanie zagadka do samorozwoju - nanotechnologia. Wikipedia podpowie Wam co to jest

zastanawiam się czy robić to samemu czy może oddać to do myjkarza albo od razu detailera ?

Wybacz, ale patrząc na poziom pytań lepiej oddaj od razu profesjonaliście zanim dasz myjkarzowi ;)

Ktoś to robił? Ktoś coś wie?

Dramaturgia rodem z filmów zza wielkiej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt jestem zielony w tej materii ale sądziłem i dalej mam nadzieję, że temat, może przekształcić się w skarbnice wiedzy z której z powodzeniem można skorzystać przed nakładaniem powłoki z nanocząstek. Skoro przygotowanie auta pod wosk, ceramikę i nano jest inne - chciałbym, jeśli jest taka możliwość głębiej poznać ten proces i rozbić go na poszczególne etapy, które kolega przedstawił, za co dziękuję.

prewash->mycie->smoła/kleje inne duperele-> glinkowanie-> mycie-> korekta lakieru -> mycie -> odtłuszczanie->powłoka

jeśli jest to kanon przygotowania lakieru przed tego rodzaju powierzchnią, może byłaby możliwość aby ludzie pojętni również wypowiedzieli się tutaj, tworząc swego rodzaju szybki przewodnik dla zainteresowanych tematem.

Edytowane przez plnywlkp180
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...