Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 654 - Zapalnik napinacza pasa kierowcy


pawelek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,szukam pomocy na temat wykasowania mojego błędu dotyczącej świecącej się poduchy AIR BAG na blacie w A4 B6 2002.Po wykasowaniu znika na 5 sekund i zapala na nowo .Chciałbym zapytać gdzie szukać tego zapalnika ,aby usunąc przyczynę .Z góry dzięki za podpowiedz,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten błąd to nie błąd poduszki tylko błąd napinacza pasa od strony kierowcy (N153)

jeśli to samochód nie dawno kupiony to możliwe że masz pas po wystrzale i czeka Cię wymiana tego.

Jeśli się pojawił sam z siebie to poszukaj w kablach, wtyczkach i stykach pod fotelem.

Aby sprawdzić czy to na pewno uwalony jest pas a właściwie napinacz pasa możesz w miejsce pasa wpiąć na chwilę rezystor o wielkości około 3 ohm i skasować błąd jeśli się wykasuje i nie wróci to najprawdopodobniej uwalony jest pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak auto świeżo kupione ,błąd był jak kupowałem -świecił się AirBag .Czy macie moze jaką fotorelację bądz tutorial gdzie konkretnie wpiąc w które miejsce ten rezystor ?Ogólnie dużo czytałem na temat zapalnika i chciałbym spróbowac patentu z rezystorem (tylko dla testu ,czy aby to to) ,lecz nie wiem gdzie powinienem go wpiąć ... w kostkę pod siedzeniem czy w kostke za osłoną pasa słupka środkowego .Jeśli w kostke to w które piny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz pasa jest pod osłoną plastikową środkowego słupka. Tam gdzie zwija się pas. Idzie do niego fioletowa wtyczka 2 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki postaram się na dniach tam zajrzec i wpiąć rezystor dla testu .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...