Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 AVF] Dziwne szumienie z oklicy rorządu


bartekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój problem dotyczy rozrządu.

Po wymianie paska dziwnie szumi z okolic rorządu. Po odpaleniu słychać szumienie mniej więcej w równych odstępach czasu słyszałem że za bardzo pasek może być napięty ale mechanik sprawdzał wczoraj i mówił że wszystko jest ok że to jest normalne. Tylko dlaczego przed wymianą było wszystko ładnie a teraz po wymianie paska szumi. Wymieniany był tylko pasek z racji tego że rozrząd był wymieniany 15tys. km temu i wszystko ładnie chodziło. Ale musiałem wymienić sam pasek bo jakiś czas temu wyskoczyła mi sarna troche szkód narobiła więc musieli sprawdzić i rozrząd a gdy już zdjeli pasek wszystko okazało się dobre to już pasek trzeba było założyć nowy i od tej pory słychać te szumienie? Czy da się to jakoś usunąć? Jest to troche denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby na pewno dobrze napięty pasek? Jakiej produkcji? Miałem przypadek paska Dayco, który mimo prawidłowego napięcia świszczał, ćwierkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby na pewno dobrze napięty pasek? Jakiej produkcji? Miałem przypadek paska Dayco, który mimo prawidłowego napięcia świszczał, ćwierkał.

Na pewno jest wszystko dobrze ustawione i napięte lecz za dwa tygodnie będę w Polsce i sprawdzi mi ten co go zakładał. A pasek jest firmy właśnie Dayco nie jest to głośne szumienie lecz ja w swoim aucie wszystko wysłucham jak coś jest inaczej więc to mnie troche denerwuje te szumienie. Czyżby taka jakość paska jeśli tak szumi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w wspomnianym prze ze mnie przypadku auto zrobiło już 45kkm i dalej delikatnie świszczy. Napięcie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w wspomnianym prze ze mnie przypadku auto zrobiło już 45kkm i dalej delikatnie świszczy. Napięcie idealne.

Czyli pozostaje tylko jeździć do następnej wymiany i kupić innej firmy pasek i rolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o aucie brata, więc na początku kontrolowałem dość często czy wszystko jest ok. Wymiana była wiosną 2011r. i tak jak pisałem nic się nie dzieje, a nawet uspokoiło się owe ćwierkanie, że trzeba się wsłuchać aby usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o aucie brata, więc na początku kontrolowałem dość często czy wszystko jest ok. Wymiana była wiosną 2011r. i tak jak pisałem nic się nie dzieje, a nawet uspokoiło się owe ćwierkanie, że trzeba się wsłuchać aby usłyszeć.

Ok wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...