Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Parktronic


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem oryginalny zderzak do A4 B6 z czujnikami cofania i wiązką od czujników do moduu sterujacego. Chcialem sie dowiedzieć czy musze kupowac oryginalny modul, czy moge dopasować jakiś z allegro, np kupie zestaw i przerobie kostke do nowego modulu. Czy wszystkie czujniki maja tą samą zasade dzialanie i niewazne jaki modul sterujący sie podepnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno pasować cokolwiek z allegro. Ja zerwałem przypadkowo przewód z jednego czujnika i okazało sie ze samemu nie dam rady tego naprawić, po porstu cała czujka była razem z kablem zlana plastikiem, pojechałem na szrot i dostałem za złotówke podobną razem z kawałkiem przewodu. metodą prób i błędów dopasowałem tzw plus i minus na kablu i gra i buczy ... czyli bzyczy i pika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że jak kupie zestaw z allegro np. za 150 zl(zamiast oryginalnej centralki cena allegro 190 zl i jescze + inne kabelki i syczek z allegro 30 zl) powinien wspólgrać z oryginalnymi czujnikami i powinien dzialać wyświetlacz od tego nowego zestawu.Może ktoś jeszcze takie coś stosowal? MOże wiecie jaki zestaw z allegro dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npolecam nie kupować wyswietlacza....fakt świetnie wygląda na początku. Później przeszkadza bo ciągle świeci w nocy po oczach, a z czasem poporstu zapominasz o wyswietlaczu i jedziesz na tzw czuja i zwracasz uwage tylko na odgłos. ja wydałem 300zł na niesamowity wyświetlacz i teraz żałuje bo wogole z niego nie kozystam. Od samego początku nie patrzałem na te małe kreseczki oznaczające z której strony zbliza sie przeszkoda. jak sie juz zbliza to po prostu stajesz:) wystarcza tylko bzyczek lub jakiś "talking" ...na allegro zestawy raptem od 80zł w gore.

ale to tylko moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam to tak rozumieć. wszystkie czujniki działają na tej samej zasadzie i nieważne jaką centralke podepne powinny działać. Jeszcze takie pytanie spotkałem sie z taką rzeczą, że od czujników nieraz wychodzą kabelki 3-żyłowe a nieraz 2-żyłowe czym sie one róznią . Z czujników Audi wychodzą po 3 kabelki od czujnika czyli kostka która idzie do centralki posiada 12 pinów na alegro przeważnie są takie zestawy gdzie idzie od czujnika dwa piny czyli do centralki 8 pinów,

-Czy to ma jakieś znaczenie czy ten trzeci to jest do diadnozy?

-Czy musze szukać zestawu na allegro co posiada styki czujników 3-pinowe ?

-Czy posiada ktoś rozpiske tej kostki oryginalnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ori parktronic przod i tyl i zastanawiam sie czy da sie zmienic ten buzer z przodu i tylu bo nie podoba mi sie strasznie ten dzwiek jaki one wydaja.Zmienialem juz wagiem tony dzwiekow i glosnosc ale to nie to.Wiec czy mozna zamienic ten buzer na inny ? np taki z bmw 5 nowego ? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzer powinno dać się zmienić bezproblemowo :mysli:

byloby iscie zacnie :drinks: tylko od czego zaczac bo kupowac buzer nie wiadomo skad i jaki to mi sie nie usmiecha.Jakies propozycje ALV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie bede montowal ori parktronic. Mam pytanie czy jest mozliwosc wprogramowania zeby pokazywal odleglosc badz strzalki na FIS-ie. Tak jak to ma miejsce w roznych dokladanych wyswietlaczach. Nie chce zasmiecac konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie bede montowal ori parktronic. Mam pytanie czy jest mozliwosc wprogramowania zeby pokazywal odleglosc badz strzalki na FIS-ie. Tak jak to ma miejsce w roznych dokladanych wyswietlaczach. Nie chce zasmiecac konsoli.

ale masz fantazje :D jakby sie dalo to kazdy by cos takiego mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie bede montowal ori parktronic. Mam pytanie czy jest mozliwosc wprogramowania zeby pokazywal odleglosc badz strzalki na FIS-ie. Tak jak to ma miejsce w roznych dokladanych wyswietlaczach. Nie chce zasmiecac konsoli.

ale masz fantazje :D jakby sie dalo to kazdy by cos takiego mial

Dziwny masz tok rozumowania. Co w tym dziwnego zeby FIS pokazywal to samo co maja gadzeciarskie dostawki na allegro.

Jezeli FIS jest fantazja to czym jest obraz cofania (video), ktory jest mozliwy oczywiscie nie na FIS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie bede montowal ori parktronic. Mam pytanie czy jest mozliwosc wprogramowania zeby pokazywal odleglosc badz strzalki na FIS-ie. Tak jak to ma miejsce w roznych dokladanych wyswietlaczach. Nie chce zasmiecac konsoli.

ale masz fantazje :D jakby sie dalo to kazdy by cos takiego mial

Dziwny masz tok rozumowania. Co w tym dziwnego zeby FIS pokazywal to samo co maja gadzeciarskie dostawki na allegro.

Jezeli FIS jest fantazja to czym jest obraz cofania (video), ktory jest mozliwy oczywiscie nie na FIS-ie.

Nie FIS jest fantazja a pokazywanie odleglosci czujnikow od przeszkody.FIS nigdy na zadnym rynku nie byl przystosowany do pokazywania czegos takiego i nikt nawet najlepszy serwis audi nie ma mozliwosci niczego takiego zaprogramowac.Dla przykladu w RS4 FIS pokazuje temperature oleju i stoper(?),wielu z nas chcialoby to miec ale pratycznie nikt z forum(oprocz jednego czlowieka ktory kaze sobie za to placic) nie ma mozliwosci wgrac tego programu ktory ma licznik z RS4

Dlatego to ma co RS4 jest mozliwe w twoim FISie ale cos co nigdy w nim nie istnialo nie bedzie mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A mozliwosc samych strzalek tak jak pokazuje navigacja w FIS-ie. Prawo lewo mozliwa jest?

jesli nie masz nawigacji zadnych takich strzalek rond i kreseczek nie bedziesz mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A mozliwosc samych strzalek tak jak pokazuje navigacja w FIS-ie. Prawo lewo mozliwa jest?

jesli nie masz nawigacji zadnych takich strzalek rond i kreseczek nie bedziesz mial

Mam navi w Fisie (kolor)

no to masz strzalki wiec nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...