Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ten Soniak wart jest mego zainteresowania?


verbatim91

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon , navi

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Na czarnym z oczkiem jest 12 V? Dziś rano montowałem u siebie i była masa na moim :)

A dopiero zauważyłem że u Ciebie sedan :) masz takie wzmacniacze przy głośnikach z tyłu?

Czy same głośniki bez wzmacniaczy?

Jak same to podłącz bez tego adaptera z allegro.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same glośniki bez wzmacniacza, na fabrycznym radiu fajnie grało wszystko.

No w tej chwili mam podłączone bez tego modułu, gra tylko przód i radio działa tylko przy włozonym kluczyku.

Tak jak mowię, nie mierzyłem tylko, na koszulce tego czarnego kabelka mam napisane 12V!

Zastanawia mnie jedno, czerwona wtyczka z tego modułu

cf53e1241f9b9917m.jpg

ma styki tylko w prawej częsci, natomiast pozostale 2 są puste, z samochodu jedyna wtyczka która pasuję do tej z moduły to to 3kolorowa, ale ona styki ma w kazdej z trzech cześci....ehhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą właśnie musisz podpiąć. Wyjmij radio i zrób dokładne zdjęcie od początku jak to masz podłączone bo foto kostek nie wiele mówi .

Zrób zdjęcie kostki fabrycznej dokładne i zdjęcie modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kostkę fabryczna która była przy radiu : musisz rozpiac żółty kabel i ten rozpięty żółty od strony radia podpiąć do czerwonego ( powinno być miejsce do wpięcia) - radio będzie działać ciągle nie tylko po stacyjce.

To co pokazałeś masz podpięte, a pisałeś że ta kostka cię zastanawia i nie wiesz co podpiąć dlatego bym chciał zobaczyć całą wiązkę.

Niebieski kabel masz podpięty?

Jeżeli masz aktywny tył to właśnie on daje prąd na wzmacniacz.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze same glosniki masz bez wzmacniacza ,a ja ci powiem ze jesli to orginał to napewno przy prawym głosniku jest mała obudowa i to jest własnie wzmak .jest to podłaczenie aktywne i musi tam byc podane 12v na wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ,ale pomijajac fakt ze tak jest ,to dlaczego teraz przez moduł nie gra tył ? napewno podałes na moduł 12v?


bo z ori radia grało wszystko ,tak?


patrze teraz na ten moduł co kupiles ,i powiedz mi czy on ma jakis jeden luzny kabel?


a ten niebieski co pisze power antene to jest przy module ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdj dwóch głośników (tył) Jednak czy jest na nich wzmacniacz?

0be5fad97ddc5677m.jpg

2d50152db50abdcbm.jpg

W orginalnym radiu grało wszystko Elegancko.

Czy moduł ma jakies luźne kabelki...nie. Jest tylko luzna czerwona wtyczka wychodząca z samochodu. Bedzie to widać na zdjęciach które wrzucam:

Moduł w stanie "surowym"

9111acceed535661m.jpg

Wtyczki wychodzące z samochodu:

40b456893f758193m.jpg

Po podłączeniu:

afba26b6960236a8m.jpg

230206e8a80a517bm.jpg

d9b73385529feb62m.jpg

Jak widać, czerwona wtyczka wychodząca z samochodu jest luzna.

Zastanawia mnie czy w tej wtyczce jest wszystko okey... hmm

30c5eff38b7862edm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam na tą chwile, ale podłaczony jest koncówka jedna do radia a druga do tego wejscia co wychodzi z samochodu. Niebieski kabelek (zasilajacy separator?) poki co goni luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,jeden głosnik jest ze wzmakiem ,czyli orginał ,separator podłaczony jest ok ,wiec kwestia czemu nie zasila tyłu? jedyne co mi sie nie podoba to ze jak ja miałem separator to miał ewidentnie luzny kabel (niebieski) ktory własne mozna było wpiac z np.zasilaniem anteny .dzieki temu po właczeniu radia separator dostawał 12v i podawał na tył.W twoim separatorze rozwiazali ta sprawe przez wpiecie tego kabla w kostke ,i teraz pytanie czy to ten niebieski napewno i czy on dostaje 12v tam gdzie jest wpiety ? Mozna by go podpiac na krotko do pewnego zrodła 12v i było by pewne czy to w tym jest problem,ale tak przez net nic Ci kolego nie pomoge ,bo mozemy cos upalic.


sorry ,majac na mysli moduł pisałem separator;-)


ps. czy orientujesz sie do jakiego kabla wpiety jest ten niebieski cienki od czerwonej kostki ?


szkoda ze mnie nie ma w kraju bo bym ci kolego moj podesłał i sprawdzil bys na nim .jesli nic nie pomoze to w tygodniu odezwij sie na pw .poprosze zonke to wysle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za tył odpowiada tylko żółta kostka mała z tej trojkolorowej chyba.

Sprawdź czy ma pełne podłączenie jak tu :

http://www.khg-radiosammlung.de/blaupunkt/audi_chorus_m4/d_blaupunkt_audichorus_sc.jpg

Przede wszystkim sprawdź czy dochodzi ten + po stacyjce ( niebieski)

Patrząc na wyjścia Chorusa w Twoim adapterze jest inaczej.

Powinno być conajmniej 5 pinow 2 górne na jeden głośnik, 2 dolne na drugi i jeden w środku na plus 12v po stacyjce.

U Ciebie są 4 kable zasilanie, plus jednego głośnika, plus drugiego głośnika i wspólna masa na oba.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez przypuszczam ze tam chodzi tylko o kombinacje tego niebieskiego kabla .Sprawa jest taka ze moduł musi byc zasilony 12v inaczej tył nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tego Chorusa jeszcze?

Sprawdź na nalepce na nim czy jest jak na fotce z linku.

Jeżeli tak to w adapterze jest inaczej i nie pasuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł z firmy phoncar ten co mam jest o tyle lepszy ze wpinasz wszystko w kostki a niebieski kabel byl wolny i nalezalo go podłaczyc do 12v ,i sprawa byla prosta ,i dzialal mi tak w audi a4 jak i audi a3 bez problemu.mam go nadal ,wiec jak cos to ci podesle na probe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 19.90 z allegro i też miał oddzielnie.

Już widzę że adapter z allegro nie pasuje, żółta kostka nie jest w pełni podłączona.

Na pewno masz auto 98 rok?

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam na tą chwile, ale podłaczony jest koncówka jedna do radia a druga do tego wejscia co wychodzi z samochodu. Niebieski kabelek (zasilajacy separator?) poki co goni luzem

Sent from S 9305i

A masz cos takiego zeby sie podeprzec jak to konkretnie podlaczyc?

http://docs.pioneer.eu/Manuals/DEH_P6000UB_QRD3005_installation_manual/GetPDF.ashx

BTW: ciekawy wybor, mi w szafie lezy i czeka na lepsze czasy Pioneer DEH-6400R, ladnie gra, bez mp3 lub usb, taki wlasnie chcialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...