Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ten Soniak wart jest mego zainteresowania?


verbatim91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem wymienić radio w moim A4 b5(przed lift) gdyż w moim fabrycznym radyjku "wylał" się wyśwetlacz. Znalazłem na allegro takiego oto Soniaka: http://allegro.pl/sony-radio-usb-aux-ramka-glosniki-audi-a4-b5-99-01-i5381910856.html

z kompletem okablowania, ramkę etc...

Czy jest on wart swojej ceny i czy nie bedzie grał GORZEJ niż fabryczny CHORUS? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powiadasz? skąd taki wniosek ?

Więc co polecasz/polecacie? Oczywiscie cenowo w tych granicach jak to powyzej;)

Edytowane przez verbatim91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem radyjka sony cdx itp .. i wszystkie grały bardzo cieńko,za 300zl załóż uzywane sprawdzone dobre radio .Nawet seria zacznie lepiej grac :)


dopisałeś co polecamy :) standardowo do serii najlepsze sa radyjka z alpine ,wyciagna max z serii,pioneer fajny ale bardziej delikatny


poszukaj po tematach ,bo juz pisalismy tutaj o radyjkach w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine powiadasz...no dobrze. Cenowo jest okey

http://allegro.pl/radio-alpine-cde-180r-cde-180rr-cde-180rm-w-wa-i5078482168.html

Co powiesz o tym?

Rozumiem, że do tego potrzebowałbym całe okablowanie, przejściówki, kostki zeby grał zarówno tył i przód etc...

Co dokładnie potrzebe było by mi aby to zagrało;) Sory za tak OCZYWISTE pytanie ale nie jestem mistrzem w te klocki:) heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpine ,ale nie z tych nowych po 3stówy,tylko stare dobre radia np.cda 9812,cda 9813,9815,9833,9835(troche drozsza juz) 105,117 ,137(tez juz drozsza półka,ale pisze informacyjnie).A do podłaczenia wystraczy Ci to co bedzie w komplecie ,jedyne co musisz kupic to moduł który uruchamia tył ,na allegro sa różne typy wiec napewno dopasujesz ,sam montaz to normalna zmiana radia +podłaczenie jednego kabla z modułu do 12v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym modelu?

marketówka :wink: (tzn w stosunku do tych które ja podałem wczesniej) moja propozycja po raz którys- Pionner deh p6000ub własnie z usb

Edytowane przez nina_chudu4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem uzywke za 3stowki. A gdzie on ma to USB? Z PRZODU nie widzę, czyżby gdzieś z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam alpine 111r według mnie gra bardzo dobrze.nie mam porównania co do ori radia ale ma USB i dużo funkcji do rergulacji dodatkowo wyjście na sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP:)

Dobra, radio kupione(Pioneer DEH-P6000UB) i dotrało do mnie. Wiadomo wtyczka nie pasuje. Nowe radio ma nastepujące wejscia(tylni panel):

b2e71c1c1a5bb24am.jpg

Z samochodu wychodzą nastepujące kable/wtyczki

b6ffacd9e8190665m.jpg

(Jak nie widac to kolory: pierwsze 3 od gory wiadomo, pozniej brąz, czarny i z boku czerwony)

Natomiast do radia(nowego) była dołaczona taka wiązka okablowania:

66be6895ce384b70m.jpg

Teraz, podejrzewam ze muszę zakupić jakis moduł/przejsciówkę. By podłączyc te okablowania z Pioneera do okablowania wychodzącego z samochod. Poprosze o podpowiedz jaki będzie odpowiedni. Separator antenowy juz zakupiłem. Z góry dziękuje za wszelka pomoc:)

Edytowane przez verbatim91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na alle adapter uruchamiając tylne głośniki audi a4b5 i pamiętaj ze taki adapter ma zazwyczaj niebiesko kabelek który musisz połączyć z 12v bo inaczej nie zadziała, i zwróć uwagę na to czy adapter jest do Bose czy,nie Bose i wybierz ten który Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten adapter z tego zestawu jest ok i nawet masz tam oczko na kabelku ,to własnie do niego podłacz 12v

ps.moze zanim podłaczysz ten kabelek to sprawdz czy to napewno ten ,bo ja miałem inny moduł firmy phoncar ,mozliwe ze bedzie w zestawie jakas instrukcja

Edytowane przez nina_chudu4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:)

Więc, dotarł do mnie moduł, prezentuje się on tak:

7d52c7e4abef7280m.jpg

Ale jest problem, glosniki(tył) nie gra a w rzeczywistości mial grać.

Po kolei: Brązową i Czarną wtyczkę włozyłem do tego adaptera: kabelki z oczkami podłączyłem "w siebie" czerwony i zółty.

Do czewonej wtyczki podłaczyłem 3kolorowa wiązkę wychodząca z samochodu:

7bc260e9c296db3cm.jpg

Czerwona wtyczka z samochodu nie pasowała do czerwonej w adapterze i pozostaje luźno.

Wracajać do tego podłączenia powyzej(kolorowa wtyczka=>czerwona w adaptrze)

W tej czerwonej z adaptera te blaszki stykowe są tylko w jednym miejscu a jak widac na zdj w kolorowej wtyczce kabelki są w 3koncówkach....i tak jak mowię tył nie gra....niestety:/

Sory za kiepską stylistyke;)

i jeszcze jedno: ma to znaczenie ze nie mam subwoofera z tyłu?

Edytowane przez verbatim91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,pewny jestes ze niebieski kabel od adaptera ma 12v? I druga wazna sprawa ,niby prosta zobacz na radiu czy nie jest wyciszony tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest chyba problem w tym że nie masz suba z tyłu.przednie głośniki są podłączone do radia a tył pod suba....napisz na forum że kupisz taki na pewno się ktoś odezwie.

ja napisałem i kupiłem za 30zł nokie i adapter phonocar za 60zł i wszystko działa....oczywiście po subie nie oczekuj że to jakoś super będzie grało ja dodatkowo podłączyłem innego suba z wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten adapter z tego zestawu jest ok i nawet masz tam oczko na kabelku ,to własnie do niego podłacz 12v

ps.moze zanim podłaczysz ten kabelek to sprawdz czy to napewno ten ,bo ja miałem inny moduł firmy phoncar ,mozliwe ze bedzie w zestawie jakas instrukcja

Jakie 12 V do oczka na kabelku... Przecież to masa...

Czemu nie masz suba? Ktoś wyjął czy to wersja bez?

Wcześniej grał tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czy tył nie jest przyciszony... Nie był.

Nie sprawdzałem ile V ma niebieski kabelek. Natomiast na czarnym jest napisane 12V, a na niebieskim pisze POWER ANTHENA.

czemu nie mam suba? Nie wiem, kupując samochód jakiś czas temu nie było go. Nie wygląda mi też by ktoś tam majstrowal. Ewentualnie mogę powiedzieć że z tyłu za dwa różne glosniki, jeden NOKIA, drugi NN.

A w radiu fabrycznym tył grał.

Powiedzcie, od czego jest ta czerwona wtyczka wychodząca z samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...