Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód gaśnie bez przyczyny...


Rzewła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy... mam nadzieje ze dobry dział wybrałem :)

Mam problem z moją A4 B6 2.5 TDI 163 KM 2003' otóż mam problem od stycznia mianowicie gdy było zimno zostawiałem auto na wolnych aby sie zagrzało badź przy bardzo "leniwym" ruszaniu z miejsca auto potrafi zgasnąć i nie ma mowy o jego odpaleniu przez kilnanascie prób... gdy juz pokręcę rozrusznikiem nasty raz auto zaczyna sie rozkrecac i jakby paliło na 2 lub 3 cylindry i rozkręca sie jak stary traktor... az w koncu działa pięknie i mam spokój tydzien, dwa i znowu to samo... ostatnio pod biedronką mi zgasnął i kupa wstydu... :/ Mowili mi juz ze pompa moze siadac albo ze poduszki pod silnikiem wywalone... a nie chce sie bawic w naprawe "a moze to a może to" bo nie sa to tanie rzeczy :/
Może ktoś z was miał podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie kupa wstydu podjeżdżać takim autem pod biedronkę :grin::P

A tak na poważnie przyczyn może być bardzo dużo, próbowałeś chociaż zczytać błędy ze sterownika silnika ?

Pierwsze co bym sprawdził to pompę paliwa w zbiorniku i jej przekaźnik, może nie zawsze się załącza i jak wypije paliwo z filtrów , to robi się problem ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie masz problem z pompką w zbiorniku. Czy czasem nie jest tak, że gdy masz więcej niż połowę ropy w baku to pali dobrze a w miarę jej ubytku pali gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie kupa wstydu podjeżdżać takim autem pod biedronkę :grin::P

A tak na poważnie przyczyn może być bardzo dużo, próbowałeś chociaż sczytać błędy ze sterownika silnika ?

Pierwsze co bym sprawdził to pompę paliwa w zbiorniku i jej przekaźnik, może nie zawsze się załącza i jak wypije paliwo z filtrów , to robi się problem ?

Bład miałem poduszek silnika... ktore wymienie w najblizszym czasie ale to nie jest przyczyną bo ostatnio pod biedrą nie miałem zadnego błedu a jadnak zgasł :/ Poduszka przy wibracjach odetnie zapłon bądź wyłaczy auto chwilowo ale powinna działać przy kolejnej próbie odpalenia... a tu problem jest jak by paliwa nie dostawał albo się zapowietrzył...

Może faktycznie masz problem z pompką w zbiorniku. Czy czasem nie jest tak, że gdy masz więcej niż połowę ropy w baku to pali dobrze a w miarę jej ubytku pali gorzej?

Może coś w tym być bo przy biedrze zasięg był rowny 100 km czyli juz prawie rezerwa... a wielokrotnie błąd znikał po tankowaniu... Z tego co widze pompa paliwa to kosztowny interes więc ciekawie sie zaczyna... ;( A chodzi mi głownie o to ze chce jechać w sierpniu w trase do niemiec i mam coraz wieksze obawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem tu na forum, to pompka spiętrzająca w baku ma za zadanie napełnienie zbiorniczka z którego pompa wtryskowa sama zasysa paliwo. Jeśli paliwa masz więcej niż chyba (nie wiem tego dokładnie) 1/4 zbiornika to pompka spiętrzająca nie działa bo zbiorniczek jest że tak powiem zatopiony. Dopiero poniżej zaczyna pompować chyba dlatego by główna pompa nie zasysała ewentualnego brudu z dna. Dobrze by było gdybyś sprawdził czy nie masz powietrza w przewodzie zasilającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem tu na forum, to pompka spiętrzająca w baku ma za zadanie napełnienie zbiorniczka z którego pompa wtryskowa sama zasysa paliwo. Jeśli paliwa masz więcej niż chyba (nie wiem tego dokładnie) 1/4 zbiornika to pompka spiętrzająca nie działa bo zbiorniczek jest że tak powiem zatopiony. Dopiero poniżej zaczyna pompować chyba dlatego by główna pompa nie zasysała ewentualnego brudu z dna. Dobrze by było gdybyś sprawdził czy nie masz powietrza w przewodzie zasilającym.

Dzięki za zaangażowanie w temat... w poniedziałek zajadę na warsztat, poprosze o odpowietrzenie układu i zatankuje do pełna... i postaram sie nie zejsc do rezerwy przez jakis czas jesli się problem powtórzy to chyba dno w portfelu pewne... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...