Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przycinająca się stacyjka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Odkąd sięgam pamięcią stacyjka w w moim aucie chodziła ciężko tzn. przycinała się i czasem gdy blokuje się kierownica to trzeba się trochę nagimnastykować żeby przekręcić kluczyk. Zaczynam się obawiać czy się po prostu kiedyś nie rozsypie. Czy w takim przypadku wymienia się całą stacyjkę czy tylko kostkę stacyjki? Jak wtedy wygląda sprawa z kluczykami, czy trzeba je jakoś od nowa programować czy po prostu po wymianie nic nie trzeba robić? Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam.

Opublikowano

Miałem kiedyś taki problem , napsiukałem wd40 a potem troche smaru grafitowego i problem minął jak ręką odjął.

Uważaj bo po smarze kluczyk troche brudzi na początku.

Opublikowano
  • Autor

Spróbuje napsiukać WD40 ale obawiam się że to może nic nie dać :wink: .

Opublikowano

Też tak myślałem ale warto było spróbować, Wd wypłukał stary syf a smar przesmarował. Mi pomogło może i Tobie pomoże :)

Dobrze przelej WD potem przesmaruj :)

Edytowane przez Joziek79

Opublikowano

Zapomnijcie o wd chyba że chcecie wymieniać stacyjkę.

Masz wyrobiony albo kluczyk albo stacyjkę.

Podjedź do punktu gdzie naprawiają stacyjki i za 60 zł ci naprawią.

Miałem taki przypadek w poprzednim aucie, blokowała się delikatnie aż któregoś dnia całkowita kaplica.

Kiera zablokowana a kluczyk ani drgnie,2 godziny walki i zero efektów.

Zadzwoniłem do odległego zakładu z naprawą stacyjek, z dojazdem do mnie wybuliłem 270 ZŁ. W 10 minut zrobione i przez 3 lata spokój.

Szpec zabronił używania WD i żadnych środków bo to najgorszy chłam jaki można użyć, więcej zepsujesz niż naprawisz.

Opublikowano

Zabronił bo jakbyś użył to byś 270 nie wydał a on by nie zarobił. Ja użyłem 2 lata miałem auto i chodziła jak nowa.

Ciekawe czemu nie :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zabronił bo jakbyś użył to byś 270 nie wydał a on by nie zarobił. Ja użyłem 2 lata miałem auto i chodziła jak nowa.

Ciekawe czemu nie :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

+1 :decayed: :decayed: :decayed:
Opublikowano

Zabronił bo jakbyś użył to byś 270 nie wydał a on by nie zarobił. Ja użyłem 2 lata miałem auto i chodziła jak nowa.

Ciekawe czemu nie :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

+1 :decayed: :decayed: :decayed:

Taaa.

Lejcie WD-40 w stacyjki. I nie zdziwcie się, kiedy przesadzicie i zacznie się coś jarać.

Opublikowano

Spłoniemy ogniem piekielnym...

Dwa lata jeździłem, sprzedałem znajomemu jeszcze jeździ i zadowolony...

Lejesz do zamka nie po przewodach....

Nic nie spłonęło.....

Opublikowano
  • Autor

Powiem tak: nie lałem WD 40 ale psiknąłem smarem w sprayu Wurth i ... Nic na razie się nie spaliło a stacyjka chodzi może nie rewelacyjnie ale na pewno dużo lepiej i się tak nie zacina ;)

Opublikowano

No moja była do tego stopnia zajechana że nie mogłem przekręcać już jej.

Daj jeszcze może ciutke smaru na kluczyk i do środka, bo te w sprayu są bardzo płynne i szybko zniknie...

Opublikowano
  • Autor

U mnie przed zabiegiem wyglądało to mniej więcej tak:

https://www.youtube.com/watch?v=xDCpsPbI3pk

W wolnej chwili zrobię filmik jak to teraz się prezentuje :wink:

Opublikowano

Tylko że wd nie smaruje a penetracje i wysusza . To duża różnica bo po czasie może być jeszcze gorzej. Można przesmarować dobrym smarem o ile to stacyjka a nie kostka stacyjki. Wtedy najlepsza wymiana.

Opublikowano

Dlatego napisałem że te WD, CX, bądź podobne po to by rozpuściły trochę stary smar i brud.

Potem smar na kluczyk w celu smarowania, powkładać, pokręcić...

Kluczyk po smarze brudził max 2 dni :)

Stacyjka działa już kilka lat :)

Edytowane przez Joziek79

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.