Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie chłodzi a wszystko działa


maniek2408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z klimatyzacją tj. cały układ jest szczelny,wszystko się załącza a kratkami leci ciepłe powietrze .Silniczki chyba są sprawne bo przy każdym przełączeniu nawiewu wszystko jest dobrze . Czasami słychać po włączeniu klimatyzacji słychać stukanie w okolicy sprężarki czy może być to spowodowane kończącym się łożyskiem koła pasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegiełko kreci sie razem z kółkiem ? Wiatrak chodzi ? Jeśli tak to albo zabita jest dysza rozprezna lub osuszacz juz wymięka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko działa tak jak powinno pod maska, tylko coś zimna do kabiny nie puszcza i te dwie rurki co podpina się do nich żeby nabić klimę są ciepłe a powinny być zimne. Uklad jest szczelny i gaz też jest- 2 razy bylo nabijane sprawdzane a mechanik niewie co jest przyczyna

Edytowane przez maniek2408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio coś zasmierdziało w aucie dziwnie jakby palonym teflonem i od tej pory tez nie chłodzi.... Nie wiem co jest....nie mam nawet czasu podjechać gdziekolwiek.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze wie ktos co moze byc przyczyna ze cos niepuszcza zimna do kabiny bo w Plocku mechanicy nieogarniaia tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo...Maniek Ty też z Płocka :)

Byłeś na Otolińskiej ? Ja zamierzam tam podlecieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem,czasami jak przejade z 10km to cos zaczyna chlodzic ale slabiutko,klima nabita odgrzybiona i szczelna ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo...Maniek Ty też z Płocka :)

Byłeś na Otolińskiej ? Ja zamierzam tam podlecieć .

kolego a o kim piszesz na Otolińskiej, jeżeli obok biurowca to moja noga tam nie powstanie .Mam wyrobione zdanie na ich naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja zapytam

u mnie ten sam problem, wiatrak klimy się nie załącza a sprężarka tak

czy czujnik temp zewnetrznej jest tutaj koło chłodnicy z przodu? u mnie zostały po nim chyba 2 kabelki

czy to może być powodem ciepła lecącego z kratek?

dodam że na FISie pokazuje normalnie dobrą temp otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doradź gdzie podjechać bo o nich pomyślałem.

DIESELSOFT ( Imielnica) na ulicy Czereśniowej 12 zajmują się też klimatyzacją ,albo obok sklepu MOTOLARGO bodajże jest to już ul. CHOPINA zajmują się klimatyzacją byłem u nich parę razy i znają się dobrze potwierdziło się to co mówili na początku czyli sprężarka pracuje ale mocy nie ma.W moim przypadku lista wymiany tego co potrzeba żeby chodziło to następne lata zamknie się w kwocie koło 1,5 do 2 tyś ,można taniej ale gwarancji nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koszty ostre...

Na Chopina mam blisko to podjadę.

Dzięki :)

Dziwne że zaśmierdziało tak... Czytałem gdzieś w google że to jakiś termik sprzęgła (temat był o innym aucie) , ale jak włączam klime to obroty spadają na chwilę więc chyba sprzęgło sprężarki działa.

A gdyby padł wentylator to też by nie działała? Bo jak otworzyłem maskę to jakby od strony chłodnicy śmierdziało.

Aż się boję diagnozy...

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żeby zimne powietrze gdzieś ginęło po drodze do wnętrza kabiny. Dwa razy miałem podobną przypadłość i 1 był uszkodzony wiatrak z przodu a 2 nienabita klimatyzacja. Może sprężarka "działa" ale nie spręża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ostatecznie stwierdzone iest ze to wina sprezarki iest przytarta juz bo komus wczesniei wiatrak nie chodzil i nie chlodzil i przez to sie przytarla i dlatego zasyfila caly uklad syfem opilkami tak ostatecznie stwierdzili na ul. szopena w Plocku koszty naprawy ogromne powiedzieli ze na sztuke to mozna sprezarkie z allegro zamowic naitaniei by wyszlo ale niewiadomo jak dlugo posluzy zalezy w jakim stopniu uklad jest zasyfiony tak stwierdzili ostatecznie szkoda bo zeby to dobrze zrobic to kosz ok. 2000zl wsztstko do wymiany i plukanie calego ukladu klimatyzaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...