Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 Stuki w zawieszeniu pomocy !


gigus61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b5 z 1999 roku po lifcie , wymieniłem w niej wszystkie wahacze ,drążki, końcówki drążków , amortyzatory wszystko oryginalne części a w zawieszeniu dalej słuchać stukanie jakby metal o metal. Sprawdzałem wszystkie śruby po dokręcane nie ma żadnych luzów. Stukanie jak było tak zostało nie mam pojecia co to może być prosze o pomoc. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam audi a4 b5 z 1999 roku po lifcie , wymieniłem w niej wszystkie wahacze ,drążki, końcówki drążków , amortyzatory wszystko oryginalne części a w zawieszeniu dalej słuchać stukanie jakby metal o metal. Sprawdzałem wszystkie śruby po dokręcane nie ma żadnych luzów. Stukanie jak było tak zostało nie mam pojecia co to może być prosze o pomoc. Pozdrawiam :D

Może to nie wina zawieszenia, tylko układu hamulcowego? Sprawdzałeś, czy wszystko tam ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w układzie hamulcowym wszystko było sprawdzane , przed jeszcze ruszalem kierownicą na zgaszonym silniku i dziwne odgłosy pochodziły ze środka silnikia jakby to była maglownica lecznic z niej nie cieknie a samochód prowadzi sie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba to nie kwestia kielichów? Tylko co... miska? Generalnie ten hałas konkretnie wydobywa się od strony prawej/lewej, czy bardziej centralnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba to nie kwestia kielichów? Tylko co... miska? Generalnie ten hałas konkretnie wydobywa się od strony prawej/lewej, czy bardziej centralnie?

Właśnie bardziej od strony centralnej , zauważyłem również luz na tym plastiku w kształcie krzyża na kolumnie kierowniczej nie wiem jak go opisać , ale on też nie wydaje tych dźwięków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to z przodu najbardziej słychać te dźwieki na centralnej stronie silnika jakby od maglownicy ,słychać je na zgaszonym silinku lekko ruszając kierownicą , a podczas jazdy gdy jadę przy lekkim skręcie czuć na kierownicy stuknięcie oraz słychać je oraz na nierównej nawierzchni.

P.S Układu wydechowego nie sprawdzałem.

Edytowane przez gigus61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten układ wydechowy. Łącznik stabilizatora również sprawdzony skoro bawiłeś się przy zawieszeniu? Pasek i rozrząd wymieniany dawno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączniki były w zestawie z wachaczami to tez je wymieniłem, czy to moze być wina samego stabilizatora?? Układ wydechowy sprawdze jutro ale wydaje mi sie że to będzie maglownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby co są sanki przykręcone sprawdzane?

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ruszasz kierownicą na zgaszonym odczuwasz delikatny luz ? Jeżeli tak to pewnie masz luz na krzyżaku od kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...