Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5TDI BDG Tryb Awaryjny błędy : 00575 16486 01117


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w silniku 2.5TDI BDG podczas przyśpieszania 80-140 samochód wchodzi w tryb awaryjny i zwalnia, nie reagując na gaz. Zauważyłem, że potrafi przy stałej prędkości też delikatnie przyszarpać, a gdy jedziemy 120-140 przed włączeniem się trybu awaryjnego, nadchodzi moment, podczas którego czuć jakby "opór w przyśpieszaniu", jak odpuścimy przyśpieszanie, to tryb awaryjny się nie włączy, ale gdy dodamy gazu od razu błąd. Po chwili podczas przyśpieszania znowu przytrzymanie mocy i znów wybór, odpuszczamy czy tryb awaryjny. Ogólnie nie wiem od czego zacząć, przepływka, przepustnica? Dodam też, że na niskich obrotach, tak do 2,5-3tyś samochód zachowuje się jak 1.2 benzyna, mimo 193KM.

00575 Czujnik ciśnienia w rurze rozgałęźnej

01117 Sygnał ładowania generatora terminala DF

16486 P0102 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – niskie wejście A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 00575 to błąd nie prawidłowego ciśnienia w kolektorze dolotowym możliwe że masz jakąś nieszczelność trzeba by to przejrzeć i poszukać

01117 to problem z zasileniem złącza wzbudzenia w alternatorze.

Tu szukał bym przyczyny zdaje się w niebieskim kablu idącym z komputera głównego do alternatora na zacisk DF albo jest gdzies urwany po drodze albo styki nie łączą sprawdź jakie masz napięcie ładowania na akumulatorze

jeśli dobrze pamiętam to przy braku wzbudzenia może być tak że nawet 12 volt nie będziesz miał z alternatora ale mogę się mylić - sprawdź ten przewód idzie od ECU do alternatora

Przepływka może wariować jeśli będzie miała blednę zasilanie

Najpierw zrób poprzedni błąd pokasuj

Sprawdź jakie masz ładowanie i dopiero zacznij działać z przepływką jeśli dalej będzie z nią problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...