Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybkie pytanie o cleaner, politurę i wosk do czarnej perły


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się wosk i stoję przed decyzją zakupu nowego i nie wiem co wybrać.

Do tej pory używałem wosku Meguaiers 16 i jestem z niego zadowolony. Więc pewnie kupię ponownie ten sam, chyba ze polecicie coś lepszego na lato do czarnej perły LZ9Y?

Natomiast zupełnie nie wiem jaki do tego wosku i lakieru dobrać cleaner i politurę? do tej pory miałem cleaner Dodo Juice Lime Prime i nie używałem żadnej politury. Ponoć można dobrać lepszy cleaner zamiast Dodo? No i chciałbym pobawić się jakąś fajną politurą przed woskiem która ożywi lakier na mojej b7.

Możecie coś doradzić w tym temacie?

Dodami iż lakier na samochodzie mam w bardzo dobrym stanie, wprawdzie nie miał korekty więc jakieś tam drobne ryski są ale naprawdę wygląda ok i korekta najwcześniej w przyszłym roku go czeka.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo miałeś/używałeś tej 16, że już się kończy. Wosk jeśli pierwszej generacji bardzo dobry na zimę, ale stosując ten cleaner mocno osłabiałeś.

Proponuję kupić zestaw Zymola cleaner HDC i wosk Carbon będzie na początek idealnym wyborem całorocznym.

Uwierz mi, że lakieru nie masz w bardzo dobrym stanie a po korekcie powiesz WOW - to moje auto?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lakier w bardzo dobrym stanie jak na auto które ma 9 lat (tak jak pisałem ma drobne ryski) ale jak porównam mój lakier do sporo nowszych audi to mój bije je na głowę zresztą nie tylko lakier). Wiem oczywiscie że po korekcie będzie efekt wow i że nie ma porównania nawet z lakierem w dobrym stanie. Dlatego planuje ją wykonać i poważnie zastanawiam się nad Twoimi usługami w tym temacie. Jak będę kiedyś w Lublinie to chciałbym się umówić na wycenę korekty przez Ciebie. Oczywiśice jak będe się wybierał to bede sie kontaktował wcześniej.

Wracając do wosku to miałem go od 2 lat ale woskowałem nim oprócz mojej b7 jesze sporadycznie 3 inne auta. Wosku jeszcze troszke jest w puszce ale max na jedno woskowanie b7 i moze na jakiegoś malaca jeszcze. Nie chciał bym aby zabrakło mi go w połowie pracy więc postanowiłem coś zakupić przy okazji uzupełniania zapasów kosmetków samochodowych.

Możesz mi powiedzieć jak rozpoznać Megsa 16 czy jest pierwszej czy kolejnej generacji? i czy do zestawu który zaproponowałeś nie trzeba jakieś politury między cleaner a wosk?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie nie. HDC to jeden z lepszych cleanerów na świecie jak nie najlepszy, można powiedzieć, że politurę ma w sobie. Nie zawiedziesz się i zobaczysz sporą różnicę w stosunku do tego, czego używasz teraz.

Megs 16 różni się nieco detalami puszki - drugi to dobry wosk, pierwszy to wosk legenda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tylko używkę, większość się rozeszła jak megs 16 przez pewien okres czasu nie był dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, bardzo przypadł mi do gustu ten woski choć mam raczej drugą wersję. Pewnie zakupię do mojej audi wosk i cleaner Zymola tak jak poradził mi Griffe, a do reszty aut w rodzinie kupię Megsa 16. Tylko nie wiem jaki cleaner i politurę pd niego. Na forum kosmetyka aut polecają Poorboy's Black Hole Show Glaze, nadaj się to pod Megsa 16? A jak tak to jaki cleaner jeszcze do tego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić zestaw Zymola cleaner HDC i wosk Carbon będzie na początek idealnym wyborem całorocznym.

Mam też prośbe o poradę, lakier czarna perła, A4 B8, do tej pory używalem MEGUIARS ULTIMATE POLISH + MEGUIARS TECH WAX 2.0. Byłem bardzo zadowolony szczegołnie jeśli chodzi o MEGUIARS ULTIMATE POLISH który jest cleanerem i politurą jednocześnie. Niestety i jedno i drugie się kończy i chciałbym znać opinie Twoją o tym zestawie ? :) Zestaw Zymol polecany przez Ciebie z pewnościa najlepszy ale troche drogi, ponad 300 zł za zestaw. Miałbyś coś podobnego, nieznacznie odbiebającego jakością a tańszego troszkę (około 200 zł) może np. z Poorboya jakis wosk + cleaner z politurą ?

Edytowane przez prof87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ten zestaw jest już kompletny (najpierw REVITALIZING potem wosk CARNAUBA) i bedzie lepszym wyborem niz podobny zestaw Poorboy ? Oczywiście bedę stosował dany zestaw calorocznie , bez rozrózniania na to czy jeden jest lepszy latem a drugi zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Zymol jest idealny na cały rok jest idealny. Kosztuje swoje ale będzie na długie lata. Musisz liczyć się z tym, że tańsze opcje będą nieco gorsze, ale oczywiście nie będą złe. To jak z samochodem, każdy sprawny dowiezie Cie z punktu A do punktu B - pytanie jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki serdeczne za fachowość, tak pytałem o tego Poorboy bo mam akurat środek do pielęgnacji wnetrza z tej firmy i jest rewelacyjny poprostu :) zastanowie się jeszcze i byc może dołoże do tego Zymola jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...