Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4x4- felgi/różnica w szerokości felg i osadzenie et. ?


PrzemoS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie czy dopuszczalne jest w napędzie 4x4 w tiptronicu różna szerokość felg np przod 8j 235/40r18 a tył np 9j 235 albo 245/40r18

Gdzieś kiedyś słyszałem ze przy stałym napędzie 4x4 nie powinno sie kombinować a rozmiar felg i opon powinien byc taki sam....

Gdzie leży prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg prawda ze powinno być 4 takie same felgi i opony.ja w moim b5 Q założyłem na felgi 4x8.5' opony na przód 215/45/17 a tył 225/45/17 i abs po kilku metrach od razu to wychwycił i zaczął świecić.także moim zdaniem nie warto się w to bawić chyba że masz dużo kasy na naprawę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem felgi 8.5 z oponą 205/40 i tył 9,5 z oponą 215/40 i jak założyłem to po przejechaniu około 50 metrów zapaliła mi sie kontrolka ESP i w jak jechałem po hali garażowej to słyszałem jak opony mi piszczały tak na przemian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedz, nie będę sie bawić w poszerzanie itp...biorąc pod uwagę koszty serwisu , mija sie to z celem.pozdrawiam

Dziwi mnie jednak jedna rzecz, kolega tez ma quattro , oponynw tym samym rozmiarze ale na tył założył jakieś adaptery zeby felga bardziej wystawała...żadna kontrolka mu sie nie pokazała..???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o rozstaw kół tylko ich średnicę.

Tył możesz i o 5 metrów poszerzyć , przy tej samej średnicy kół nic się nie zaświeci.

Zaczaiłeś ?

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te adaptery to dystanse, które "wypychają" felgi na zewnątrz auta, żeby np. zrównać je z błotnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o rozstaw kół tylko ich średnicę.

Tył możesz i o 5 metrów poszerzyć , przy tej samej średnicy kół nic się nie zaświeci.

Zaczaiłeś ?

Yhy,:)

Podziekował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...