Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpie na gazie


efendi44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.pacjent 1.8T Qattro. taki temat.parę tysi na gazie przejechane.od początku nie za dobrze jeździ. do 4 tysięcy obrotów jest w miarę jeszcze.chociaż mam wrażenie że jakoś też ospale się rozpędza.natomiast powyżej zaczyna szarpać i zaczyna mrugać żółta kontrolka silnika. odpuszczam pedał gazu i kontrolka gaśnie.żaden błąd się nie zapisuje.w tym samym czasie przełączając na benzynę idzie normalnie do końca obrotomierza.był kiedyś błąd wypadanie zapłonu i za uboga mieszanka.byłem już u magika co zakładał i niby za każdym razem jest lepiej ale mam już dosyć tego.instalacja też dobra ZENIT PRO wtryski hana. sam już nie wiem.mam wrażenie że ten co ustawia to nie zabardzo ma o tym pojecie. chociaż gazem się bawi ze 20 lat. i fury też tam widzę konkretne. on twierdzi że wg mapy gazu jest ok. a kurde może jest wadliwy któryś wtryskiwacz gazu i temu takie cuda sie dzieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia swojego moge powiedziec, ze .. mialem 2 przypadki a) jedz gdzies zeby Ci bardziej mape poprawili (podniesli) ja tak czasem mialem jak jechalem dluzej na wyzszej predkosci co za tym idzie wyzsze obroty to mi check wyskakiwal, ze za slaba mieszanka. ale skoro nie masz zadnych bledow. B) lecialem na resztkach gazu to mi dlawilo i rowniez wyskoczl check i wtedy tez na silniku mialem bledy. Jak dla mnie sprawdz sobie filtry, zatankuj gdzies indziej a potem juz tylko po kablach az do samego silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia swojego moge powiedziec, ze .. mialem 2 przypadki a) jedz gdzies zeby Ci bardziej mape poprawili (podniesli) ja tak czasem mialem jak jechalem dluzej na wyzszej predkosci co za tym idzie wyzsze obroty to mi check wyskakiwal,

dokładnie tak jest.Jak sie jedzie dłuzej to mu brakuje.a check też wyskakuje ale wiem kiedy się to dzieje i zwalniam i wtedy gaśnie check engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cos z wtryskami gazu do silnika?! bo sytuacja byla taka ze dlawilo na resztkach gazu, przelaczylem na benzyne i check zgasl, ale mi bledy silnika wyrzucilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za ubogo. Zrób korektę mapy lpg bo po prostu brakuje. Gazownik będzie wiedział co zrobić a przy okazji wymień filterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak jacek70 mowi! :) wiem z doswiadczenia :) posprawdzaj mape, filtry i dawaj znac ! Jest za mala dawka przy wyzszych obrotach i dlawi z powodu malej ilosci lpg.. tylko dziwne ze bledy zadne nie zostaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi błędami jest tak że gdybym dłużej go tak podtrzymał to jest błąd zła adaptacja mieszanki czy jakoś tak i drugi błąd że coś tam na biegu kawowym. A z tą mapą jest tak że on twierdzi że ma nawet za dużo. To ja nie wiem jak on patrzy na to. A filterek Hm. Mam parę tysięcy na gazie zrobione. Ale pewnie też zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry po 10tys do wymiany :) jedz do kogos innego proba nie strzelba.

No to ewidentnie o to chodzi, ze masz za mala dawke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.tak zrobię. Teraz jeszcze kwestia poszukania dobrego gazownika na śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki kolor napisu, czerwony, zielony, niebieski......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16684,16685,16685 takie błędy się pojawiły.a ten kolor to nie widzę. Naklejka srebna a kolor napisu czarny. Ale pewnie nie oto chodzi. Może są tak obrucone że nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz czarne

Tak wygląda zielona

http://www.drypa.pl/photo1.php?plik=files/products/hanah2100a..jpg&newx=700&newy=0

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.wszystko już jasne.po gruntownych poszukiwaniach znalazłem w wężu odmy pęknięcie.i dlatego było za ubogo bo powietrze fałszywe dostawał.wszystkie objawy ustąpiły.idzie teraz jak powinien.w każdym razie bardzo dziękuje bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...