Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawidłowa regulacja linki gazu


Pavetti

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy, mam takie pytanie:

Linka gazu ma nałożony na siebie taki jakby kołnierzyk z rowkami oraz metalową blokadę nałożoną w owe rowki. Jakie powinno być prawidłowe ustawienie wyżej wymienionych i czy od czegoś to zależy? Dzisiaj dałem na ostatni rowek po lewej stronie i auto zbierało się pół dnia, znowu kiedy dałem na pierwszy z prawej, to po wciśnięciu pedału gazu od razu auto odżyło. Obawiam się tylko, że motor dostaje za dużego kopa, i tak nie powinno działać na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś to pewnie powinieneś zrobić adaptację przepustnicy. Zmieniły się parametry i auto nie szło. Jak wróciłeś do poprzedniego ustawienia było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego adaptację? po zmianie linki :kox:

przecież to oczywiste,że skracając lub wydłużając linkę przepustnica otworzy się wcześniej lub póżniej a w gorsza przypadku nie otworzy się do końca jak linka będzie za luzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś to pewnie powinieneś zrobić adaptację przepustnicy. Zmieniły się parametry i auto nie szło. Jak wróciłeś do poprzedniego ustawienia było ok.

Ta blokada metalowa była ustawiona pod dziwnym kątem u mnie. Prawdopodobnie jak mi w ostatnim warsztacie bawili się przy aucie, to coś mogli naruszyć. Adaptację mogę normalnie zrobić manualną, czy obowiązkowo komputerowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz vag-a to sprawdz otwarcie przepustnicy w blokach pomiarowych a nie adaptację

jak by przepustnica wymagała adaptacji to byś miał problemy z wolnymi obrotami np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje linki gazu dla silnika 11.8t AEB z roku 96.Przepustnica na linkę.Czy ktoś zna może jakiekolwiek producenta zamiennika? bo znalazłem jedynie oryginał lub używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...