Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 1.9 TDI 115KM 2004 BKE turbina dostaje za dużo powietrza?


autococker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam problem z dziwnym dźwiękiem, coś w rodzaju chrobotania, krore trwa 1 czasem 2 sek i które jakby zwalnia i cichnie. Powstaje gdy samochód pojeździ ok 20min i jest słyszalne dość wyraźnie na 1, 2 i 3 biegu na obrotach 2000 czasem 2300 gdy puszczam szybko nogę z gazu.

Turbina mam nowa garetta oraz sprzęgło nowe luk

Całość wymieniona tydzień temu, dźwięk juz był wcześniej, dlatego myślałem ze odrazu przy wymianie tych rzeczy wszystko będzie ok?

Byłem u mechanika i stwierdził że trzeba założyć filtr powietrza z gąbka i ze to pomoże bo turbina dostaje za dużo powietrza ? Czy to może być przyczyną

Edytowane przez autococker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem zbytnio o jaki dźwięk ci chodzi ale jeśli o szmer lub coś podobnego do tarcia/ gwizdu po puszczeniu gazu to tak ma być. Dźwięk tworzy się przez stopowanie/ tarcie powietrza po puszczeniu gazu. Na forum krąży filmik z a4 b7 3.0 tdi z pełnym przelotem i tam ten dźwięk jest tak głośny ze aż przyjemny.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to taki dźwięk ale nie aż tak mocny i występujący tylko w czasie jazdy gdzies wyczytałem ze nazywa się to "turbo surge"

znalazłem bardzo ciekawe wyjaśnienie tego zjawiska

http://www.turbospec.pl/index.php/wiedza.html

Edytowane przez autococker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego AUTOCOCER potwierdzam, u mnie było to samo ale pomogła choć nie do końca wymina filtra powietrza. Owe szuranie ucichło prawie do minimum ale podobno tego się nie da zlikwidować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...