Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z szybą od strony kierowcy


DomynyK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten post ale nic a jeśli nie to Mody przeniosą tam gdzie trzeba :tongue4: Mam mały problem z szybą w swoim Audi B6 mianowicie gdy ją opuszczałem zaczeło coś trykać i opusciła sie na sam dół a gdy chciałem ją podnieść odmówiła posłuszeństwa i tylko silniczek zabrzęczał a szyba sie nie podnosiła. Stwierdziłem że nie bede z szybą otwartą jeżdził wiec postanowiłem boczek rozkręcić i pomóc silnikowi ręcznie podnieść szybę gdy to uczyniłem i szyba była już zamknięta to chciałem zobaczyć co będzie jak ja opuszcze i wtedy całkiem uciekała w dół wraz z odgłosem jak coś by obcierało (tak trykało dziwnie) ale nie miałem czasu zbytnio poszukiwać dalszej przyczyny zresztą sie na tym zabardzo nie znam i więc tu moje pytanie co może być tego przyczyną skoro silnik działa ale nie podnosi szyby!!! Prosze o jakieś sugestie i pomoc.

Ps silniczek strasznie sie nagrzewał jak nie mógł unieść szyby.

Pozdrawiam

* skorzystaj czasem z opcji Sprawdź Ortografię

edit// Jak byś się wczytał wiele więcej jest błędów :tongue4: Tylko że ja szybko pisałem bo niektórzy nie mają czasu siedzieć całe dnie i klepać w klawiaturę jak inni :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdze ze pękło ci prowadzenie :) szyby :) miałem tak w golfie 4

niestety najlepiej oddac to do kogoś kto to ogarnie ja sie męczyłem z tym kupe czasu

:) zreszta sa tez sestawy naprawdze do prowadnic musisz poszukaćna allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc tez ze linka ci juz si eprzeciera i tak bezie :( niestety bez rozebrania tego całego boczka nic sie nie dowiesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem :no: .... podczas podnoszenia szyby coś postrzelało i szyba nagle opadła :(no i pozamiatane ... silnik szyby napewno sprawny bo słychac że pracuje. Rozkręciłem i co się okazało, że jeden z dwóch plastików (nie wiem czy ma jakąś nazwę) jest złamany dociska on szybę do prowadnicy tak aby się nie ruszała. W momencie gdy on pękł szyba lekko przesunęła się i silnik nie mógł jej podnieść bo ocierała :( :( także muszę teraz gdzieś dostać taki uchwyt mam nadzieje ze nie będzie ciężko. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem :no: .... podczas podnoszenia szyby coś postrzelało i szyba nagle opadła :(no i pozamiatane ... silnik szyby napewno sprawny bo słychac że pracuje. Rozkręciłem i co się okazało, że jeden z dwóch plastików (nie wiem czy ma jakąś nazwę) jest złamany dociska on szybę do prowadnicy tak aby się nie ruszała. W momencie gdy on pękł szyba lekko przesunęła się i silnik nie mógł jej podnieść bo ocierała :( :( także muszę teraz gdzieś dostać taki uchwyt mam nadzieje ze nie będzie ciężko. :gwizdanie:

Allegro , mam nadzieję że linki Ci się nie po skręcały.Wtedy wymiana całego podnośnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegrzebałem całe allegro i tylko całe układy podnoszenia :confused4: na giełdzie też jedynie całe układy podnoszenia a w sklepach z częściami lipa ..... nigdzie nie ma :( ale w końcu zdobyłem komplet 2 szt... jak by ktoś potrzebował to dam namiary :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no głupia przypadłośc VAGów z tymi szybami w Golfie 4 miałem dokładnie to samo :P koledze w passacie B5 to juz 2 szyby nie działają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wracając doszyby mechanik powiedział że trzeba wymienić bębenek z silnikiem.

Możecie mi powiedzieć gdzie mógł bym kupić do mojego auta bębenek z silnikiem do drzwi od pasażera jakiś używany bo w aso domyślam sie że cena nie jest niska :/ i o co pytać sie najlepiej przy kupnie by nie kupić coś trefnego ?? Może ktos z was ma na handel :cool1: albo znajomy ??

Z góry dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wracając doszyby mechanik powiedział że trzeba wymienić bębenek z silnikiem.

Możecie mi powiedzieć gdzie mógł bym kupić do mojego auta bębenek z silnikiem do drzwi od pasażera jakiś używany bo w aso domyślam sie że cena nie jest niska :/ i o co pytać sie najlepiej przy kupnie by nie kupić coś trefnego ?? Może ktos z was ma na handel :cool1: albo znajomy ??

Z góry dzięki za pomoc :hi:

Z tego co wyczytałem z Twojego wątku to są możliwe dwie opcje problemu :

1. pęknięte plastikowe uchwyty prowadzenia o których pisano wcześniej

2. plastikowe koło zębate łączące silniczek z mechanizmem opuszczania "straciło ząbki"

Może być też że wystąpiły dwie opcje razem.Jeżeli jest problem nr 2. to tylko wymiana na nowy lub używany mechanizm Ci pozostaje :confused4:

Rozwiązanie problemu nr 1. :

Dobrze że masz zamienne plastiki(czasami zamienniki nie są tak wytrzymałe jak ori),

1.wystarczy teraz zdemontaowć tapicerkę drzwi,

2.kluczem nr 13 odkręcasz 4 śruby z prawej i lewej strony drzwi (od strony zamka i od strony zawiasów drzwi)

3.wypinasz wszystkie kable, linkę od otwierania drzwi

4.odkręcasz lusterko boczne i wypięcie kabla od regulacji

5.szybę musi znajdować się na samym dole

6.wyciągasz całą górną ramę z dolnej części drzwi razem z szybą

7.wyjmujesz szybę z ramy i demontujesz mechanizm

8.teraz z mechanizmu trzeba popuścić naciągnętą linkę( bodajże w miejscu wyjścia z silniczka) uważając ażeby linka wewnątrz ślimaka silniczka się nie poplątała

9.odczepiasz linkę z plastików i wczepiasz nowe

10.wszystko w kolejności odwrotnej

Powodzenia w naprawie

Marcin

p.s. czasowo coś takiego zajmuje ok. 1h - 1,5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo Mechanik powiedział że zembatka na silniku jest ok więc trzeba zmienić bębenek bo sie linka po skręcała tak że nie da sie tego zrobić... Więc poszukuje bębenka by go wymienić... Kto wie gdzie można kupić sam bębenek bez silnika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łejjj kolego, obawiam się, że bębenek to tylko z całym mechanizmem :confused4:

Chyba, że chcesz mocno walczyć......

...... to weź rozbierz cały ten "slimak" - jak nie jest za bardzo rozwalona obudowa, zdemontuj linki i dorób takie same w warsztacie "dorabianie linek" koszt to około 30-40zł, wtedy tylko założyć i śmigać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem Do Producenta linek zdemontowaliśmy drzwi i okazało sie że silniczek jest ok tylko bębenek jest już troszke zniszczony bo linka sie obluzowała i poniszczyła i elementy plastikowe układu podnoszenia też już są nie w najlepszym stanie wiec poprawili wgłębienia na kółku nową linke zrobili i szyba smiga ale wiadomo że to wieczności nie przetrwa ale jak narazie działa wszystko ok :)

Powiedzieli żebym pomału poszukał sobie całego układu ponoszenia bez silnika. Wiecie może jaki to może być koszt ?? i gdzie to można dostać bo na allegro nie mogłem znaleść albo tak szukałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem Do Producenta linek zdemontowaliśmy drzwi i okazało sie że silniczek jest ok tylko bębenek jest już troszke zniszczony bo linka sie obluzowała i poniszczyła i elementy plastikowe układu podnoszenia też już są nie w najlepszym stanie wiec poprawili wgłębienia na kółku nową linke zrobili i szyba smiga ale wiadomo że to wieczności nie przetrwa ale jak narazie działa wszystko ok :)

Powiedzieli żebym pomału poszukał sobie całego układu ponoszenia bez silnika. Wiecie może jaki to może być koszt ?? i gdzie to można dostać bo na allegro nie mogłem znaleść albo tak szukałem :cool1:

Witam. W ASO ok 350 zł. Wiem bo wymieniałem.Przy okazji robili mi spryskiwacz tylnej szyby,przeciekało na wysokości tylnego oświeltenia wnętrza w avancie.Skroili mnie za wszytko na 700 stówek. Pozdrawiam

Pojechałem Do Producenta linek zdemontowaliśmy drzwi i okazało sie że silniczek jest ok tylko bębenek jest już troszke zniszczony bo linka sie obluzowała i poniszczyła i elementy plastikowe układu podnoszenia też już są nie w najlepszym stanie wiec poprawili wgłębienia na kółku nową linke zrobili i szyba smiga ale wiadomo że to wieczności nie przetrwa ale jak narazie działa wszystko ok :)

Powiedzieli żebym pomału poszukał sobie całego układu ponoszenia bez silnika. Wiecie może jaki to może być koszt ?? i gdzie to można dostać bo na allegro nie mogłem znaleść albo tak szukałem :cool1:

Witam. W ASO ok 350 zł. Wiem bo wymieniałem.Przy okazji robili mi spryskiwacz tylnej szyby,przeciekało na wysokości tylnego oświeltenia wnętrza w avancie.Skroili mnie za wszytko na 700 stówek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za używkę 100-150zł max powinieneś zapłacić. Jeżeli więcej to bierz nówkę.

pozdro i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat, ale mam pytanie.

Czy ten mechanizm (prowadnica z linkami)jest taki sam dla szyb elektrycznych i korbkowych (pytam o tył)?

Tak mi się wydaje - do elektrycznych wchodzi silniczek, a do korbkowych tak "dynks" z prętem na korbke ;)

Przykładowy korbkowany:

http://allegro.pl/mechanizm-szyby-lewy-tylny-audi-a4-b6-8e0-i1804430602.html

elektryczny:

http://allegro.pl/podnosnik-mechanizm-szyby-pt-ramka-audi-a4-b6-i1774287558.html

Wie ktoś czy coś tam się nie zmieniło w późniejszych rocznikach? Bo muszę kupić taki mechanizm dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...