Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odma A4 B8 2.0TDI


kudlaty172

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.09.2021 o 10:22, chris061 napisał:

Witam 

odświeżę temat : Ostatnio zauważyłem ubytek oleju i wydobywające się spaliny z korka wlewu oleju. Dym z rury biało niebieski. Odma sprawdzona i membrana cała i wyczyszczona bo faktycznie brudno od oleju. Dodatkowo w rurze odmy olej (chyba nie powinno go tam być). 

Znajomy podpowiedział mi że to podkładki pod  wtryski bo sprawdził że głośno chodzą. Że spaliny walą w układ. Sprawdziłem VCDSem i parametry dwóch wtrysków znacznie się pogorszyły. Wcześniej miałem korekty w przedziale od 0,01 do 0,4. Teraz dwa wtryski mają wartości ok ale dwa mają powyżej 1,4 korekty.  Brać się za podkładki miedziane od wtrysków ? Czy szukać gdzie indziej ?

Problem rozwiązany :) 4 wtrysk miał wydmuchaną podkładkę i nagaru było co nie miara, nie obeszło się bez frezowania gniazda. Wymieniłem na 4 wtryskach podkładki, oringi i zaślepki wtrysków i zmieniłem olej (+płukanka) wg zaleceń znajomego mechanika. Olej po 2 tys km wyglądał jak by z 10 tys przejechał. 

Bez demontażu wtrysku widać/slychać było nieszczelność wtrysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe wyczyszczenie pokrywy zaworów, i zmiana samej membranki odmy (sa zestawy na allegro) czy tylko wymiana pokrywy wchodzi w gre.

 

Tez mam troche oleju po stronie zimnej turba. Od odmy idzie. Boje sie ze tamtendy zjada mi olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...