Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 T AEB problem z silnikiem!


Szymciu95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem 3 dni temu audi 1.8T i problem zaczął się od wczoraj, a mianowicie kiedy odkręce korek z oleju to jest ze środka odczuwalny podmuch i w środku auta kiedy włączę wentylator czuć spaliny.. Możliwe że głowica padła ?
Dodam że czasem nim szarpnie jak spuszczę gaz i znów wcisnę
Po tym objawie zaczął strasznie palić żeby nie okłamać jakos 20/100 PB

Edytowane przez Szymciu95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smierdziec moze jakis wyciek oleju i sie przypala i wentylator to wciaga. Z korkiem wlewu to calkiem normalne. A ze tyle pali to podepnij kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet przy ostrej jeżdzie 20 litry napewno nie łyknie

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wcale nie jeżdzę szybko max 100 km/h właśnie pomyślałem o kompie więc jutro myśle że kuzyn załatwi kompa i zobaczymy co jest grane z nim :)

A co do tego podmuchu z korka ? wypowie się ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się postarasz to łyknie. Przy normalnej jeździe to niemożliwe ale przy świrowaniu bez problemu. Przepływke, sonde niech sprawdzi i ogólnie stan motoru skoro dopiero co kupił auto.

Dmuchanie z korka jest ok i nie stresuj się. Gorzej jest jak wali z niego dymem czy też wywala bagnet.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet przy ostrej jeżdzie 20 litry napewno nie łyknie

łyknie spokojnie.....wystarczy butowac solidnie(to głupota-wiadomo) a nie dynamicznie jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko ze ja jeżdżę ekonomicznie i powyżej 3 tys obr mu nie daje, jak odkrece korek z oleju czuć spaliny i to bardzo, to też chyba nie jest dobre, a na postoju komputer pokazuje mi 3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to nie patrz ile pokazuje fis na postoju bo zalezy jak podjedziesz na parking postuj czy na gladko czy pod kraweznik z gazem. podlacz kompa napewno cos bedzie jesli tyle pali. pewnie sonda padla. odrazu zrob logi i bedzie wszystko w miere wiadomo. z tymi spalinami z korka podjedz na jakiegos spota sporo chlopakow zna sie na rzeczy to powiedza czy jest sie czym martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rzeczy które kosztują kolego gorsze. Tak jak wyżej. Podjedź do kogoś kto dobrze ogarnia kompa do tego zmierz kompresje i ciśnienie oleju. Po prostu określ stan silnika. Łatwa i tania sprawa. Mimo wszystko to jest lecimy AEB które już coraz częściej są po prostu zajeżdżone przez młodych sportowców bo literka T zobowiązuje. Pakiet startowy musisz zrobić (oleje, filtry, rozrząd itp) ale najpierw wszystko dobrze posprawdzaj. Nie ma sensu tutaj wróżyć na odległość co padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co do spalania, wyczyściłem przepustnicę, przepływkę i czujniki, poprawiło się, prawie połowe mniej pali a jak pytalem o to że czuć spaliny gdy odkrece korek to mam się nie przejmować, parę osób mi tu z forum powiedziało jak i fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie chociaż kompresje na garach zamiast słuchać "fachowców". Ciśnienie oleju też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...