Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piszczącą szybą.


zama13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z szybą po stronie pasażera. Szyby są elektryczne i strasznie piszczą. Rozkręciłem cały boczek, powycierałem wszystkie płyny i prysnąłem smarem. Problem nie ustąpił. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł rozwiązania tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to wina filcowych uszczelek w ramce ( zabrudzone). Umyj je wodą z Ludwikiem za pomocą szczoteczki i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwik pomógł? Mam to samo jak się cieplej zrobi to piszczą jak wścieknięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwik pomógł? Mam to samo jak się cieplej zrobi to piszczą jak wścieknięte?

Niestety nie. rozebrałem całe drzwi, przeczyściłem wszystkie miejsca gdzie szyba dotyka uszczelek, siłowników czy innych miejsc, Dopiero smar w spray'u załatwił sprawę. W jednym miejscu pojawiło mi się małe ognisko rdzy, zastosowałem wd40. teraz wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem też taki przypadek u siebie. Niestety smarowanie prowadnic nie pomogło a pisk był okropny przy opuszczaniu i dźwiganiu szyby. Po rozkręceniu drzwi na części pierwsze okazało się, że to wina plastikowego tryba którym obracaślimak na silniku podnoszenia szyby.Jest to pod osłoną ślimaka który dalej jest podłączony do silniczka. To trybo jest osadzone na metalowym bolcu który z czasem lubi skorodować i podczas obracania i napędzania ślimaka strasznie piszczy . Żeby to sprawdzić wystarczy odkręcić trzy śrubki mocujące silniczek i wysunąć go z wieloklinu, później podłączyć kable i nacisnąć przycisk otwierania/zamykania szyby. Pomogło zdemontowanie tego plastikowego trybka, wyczyszczenie i nasmarowanie tego metalowego bolca. Ja u siebie nasmarowałem wszystko wazeliną bo nie wiadomo jak zareaguje plastik na smar, ale jak kto woli. Pozdrawiam i Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...