Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czeste dolegliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Planuje w sierpniu zakup b7 z silnikiem 2.0T i mam do Was pytanie. Ale najpierw. Taaak, widzialem dzial wady i zalety ale troszke nie o takie odpowiedzi liczylem. Wiec do rzeczy. Jakie sa czeste problemy z tym silnikiem? Prosze takze o koszta napraw. Podobno olej troszke bierze (ale nie wszystkim?) to wiem. A reszta? Wtryski, sprzeglo itd. Ogolnie prosze o jak najwiecej informacji. A i przy okazji, prosze o informacje kto moze dla mnie vin sprawdzic. Najlepiej kogos zaufanego z tego forum. Pozdrawiam.

Opublikowano

Z takich najbardziej popularnych dolegliwości jest kilka,a mianowicie:

- szklanka popychacza pompy paliwa wysokiego ciśnienia

- cewki lubią czasem padać

- łańcuch + napinacz wałków rozrządu

- zawór DV

- czasami jakiś czujnik

- łykanie oleju (nie wszystkie)

- syf na zaworach ssących bolączka FSI/TFSI

- zawór PCV (odma)

- pompy oleju (było kilka przypadków)

- zasyfiony smok olejowy (kiepski olej,zbyt rzadkie wymiany)

- wycieki

- padnięte turbo

- wytarta krzywka wałka rozrządu (tyczy się szklanki pompy wys.ciśnienia)

- katalizator

- sondy lambda

Sporo z tych rzeczy powstaje poprzez zaniedbania serwisowe i nieumiejętne obchodzenie się z tym silnikiem.Jeśli ktoś myśli nad zakupem auta z tym silnikiem to szukać egzemplarzy serwisowanych do końca,chodź i tak zawsze coś może wyskoczyć.

Opublikowano
  • Autor

- syf na zaworach ssących bolączka FSI/TFSI

to moze byc jakis zwiazek z zapalajacym sie EPC w trakcie jazdy i braku gazu?

Opublikowano

to moze byc jakis zwiazek z zapalajacym sie EPC w trakcie jazdy i braku gazu?

EPC-lampka kontrolna nadzoruje sterowanie w silnikach benzynowych.

EPC-czyli (Electronic Power Control) zapala się po włączeniu zapłonu,w celu sprawdzenia działania.Jeżeli lampka zaśieci się podczas jazdy,w sterowaniu silnika wystąpiła usterka.Silnik powinien zostać natychmiast sprawdzony w specjalistycznym serwisie.(cytat z instrukcji obsługi).

Czyli Panie kolego syf na zaworach nie ma nic do tego,tylko masz problem ze sterownikiem silnika.

Edytowane przez Hołowczyc20

Opublikowano
  • Autor

O widzi Pan. Bo mam tez B6 i wlasnie taki problem mam. A co do VINu zna ktos magika zaufanego z forum kto mi rozkoduje go?

Opublikowano

Jak nie ma ciśnienia to podaj mi kolego ten VIN to go rozkoduję w ASO bo się tam wybieram :) .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.