Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak lewego światła mijania, dokładane xenony , BREMSE ?


lukash2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W dniu wczorajszym zauważyłem , że nie działa mi światło mijania lewe. Do soczewek były dokładane xenony przez poprzedniego właściciela, autem zrobiłem przez rok ok 25tyś km nic do tej pory się nie działo. Od jakiegoś tygodnia często po włączeniu świateł wyświetlał mi sie komunikat BREMSE z czerwonym wykrzyknikiem( jednocześnie zapałała kontrolka od ESP i nie działał obrotomierz) . Odkąd nie działa światło nie ma tego komunikatu. Bezpieczników 20 i 21 brak, soczewka nie świeci ale działa regulacja wysokości świateł. Może ktoś z Was miał podobny problem ? Dzięki za wszelkie info

Edytowane przez lukash2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zwarcie. Bremze to po naszemu hamulec. Zobacz czy z nim wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenony to pewnie chińskie HID? Wywal to badziewie jak najszybciej, bo powodują zakłócenia i módl się, aby nie zepsuły Ci ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma hamulec do świateł ... żarnik spalony przełóż z drugiej lampy zobaczysz czy będzie świecic proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co ciekawe po zapaleniu świateł wywalało mi ten komunikat , po zgaszeniu i odpaleniu na nowo już nie wyświetlał się, aż do ponownego uruchomienia. Po pracy spróbuje podmienić żarnik i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarnik albo żarówkę h7 na szybkości ewentualnie mierniczek i sprawdz napięcie ... kurde coś tu jest pomotane .. światła i hamulec nie logiczne .. sprawdzaj instalacje i vag


Więc tak przychodzi mi do głowy jeszcze jedna myśl a więc : do sprawdzenia podłączenia kostek od sygnalizacji zużycia klocków , założenie żarówki .. komunikat to bremse to może też być od żarówki czyli sygnalizuje na przykłąd spalenie żarówki światła stopu BREMS LICHT RECHITS czyli prawa żarówka (hamulca->bremse) , następnie sprawdz płyny w układzie hamulcowym jak to nie pomoże może być zapowietrzony ale ja obstawiam żarówkę soczewki i światła stopu .... TYLE MA POMÓC :D napisz czy sie udało ogarnąć temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najwidoczniej to będą klocki komputer informuje że nie masz wystarczającej grubości klocków na jazdę ... także to co opisałem do przepatrzenia .. czekam na info :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co mają hamulce do świateł? Pompa ABS znajduje się przy lewej lampie, a HID wpływa na jej pracę. Zacznij od tego, jakie to xenony. Zużyte klocki to ikonka na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na hidach drugi rok i jakoś nie miałem żadnych problemów z abs tylko raz właśnie jak zmieniałem klocki i inne pierdoły ... nitro jak wszystko jest zrobione jak należy to nic sie nie bedzie działo ... to ewidentnie wina klocków albo żarówki pomyśl logicznie co kolega napisał przed zapaleniem świateł brak komunikatu zapala odrazu wywala i tu pojawiaja sie dwie opcje ikonka lampki (spalonej żarówki) ok rozumiem też jest taki motyw ale tu mamy od hamulca (światła stopu) zaznaczam STOP ... więc co za tym idzie przyglądamy się żaróweczkom stopu oraz czujnikom zużycia klocków a że właściciel wspomniał przed chwilą że klocki ma do wymiany więc wszystko się potwierdza ... mi jak się spali żarówka to jakoś nie informuje mnie o tym komputer niewiem czemu ale tak mam więc może kolega ma również tak samo ... Zobaczymy co będzie przyczyną awarii ... zastanawia mnie jeszcze ten obrotomierz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonka od klocków pali się już od ponad miesiąca, ale jeszcze jakieś 3 mm klocka jest więc jeszcze nie wymieniłem , poprzedni właściciel twierdził że za dokładkę xenonów dał 700zł ( ale wiadomo jak to jest takie gadanie :) ) mogę w jakiś sposób sprawdzić czy to są oryginał czy chinol? Obrotomierz obrotomierzem, gdy nie odpaliłem auta ponownie tylko podjechałem do domu jakieś 3 km , to nawet licznik nie dobijał przejechanych kilometrów , dziwne rzeczy , dobrze Panowie jak dojde co i jak dam znać może komuś na przyszłość się przyda

Edytowane przez lukash2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty juz masz prawie blachy nie boisz się tak jeździć nie dość że zagrożenie dla siebie to i dla innych ... musisz zobaczyć na vagu co ci się tam dzieje ... co do ori xenonu to powinieneś mieć valeo przetwornice plus zderzak ze spryskami żeby to miało ręce i nogi a nie tak jak w moim przypadku hid i bez spryskow na wariata heheh puki co odpukać psiarnia się nie czepila

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

I jak sie sprawy maja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...