Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocne szarpanie przy przyśpieszaniu.


RegKarl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Chciałbym poradzić się w dwóch sprawach. Posiadam Audi A4 2010 z silnikiem 2.0 TFSI 211 KM. o przebiegu 54 000 km. W samochodzie jest napęd przedni a skrzynia automatyczna. Tu też moje pierwsze pytanie.Otóż samochodem szarpie przy mocnym przyśpieszaniu. Czy jest to wina przedniego napędu i po prostu mieli kołami czy też jakiś inny problem. Dodam że nie muszę wciskać gazu do końca aby szarpało. Mój drugi problem to migająca kontrolka spalin w momencie szarpania. Wczoraj chciałem sprawdzić czy po wyłączeniu ESP wciąż będzie szarpanie i od tego momentu pojawił się problem z kontrolką. Proszę o pomoc,czy mam się udać z tym do warsztatu czy w każdym 211-sto konnym silniku występuje szarpanie,oraz czego oznaką może być migająca kontrolka. Dodam jeszcze,że ESP nie wyłączyłem gdyż chciałem to zrobić podczas jazdy więc samochód jakby odrzucił to i nie wyłączył ESP. Pojawiła się tylko kontrolka na jedną sekundę i tyle. Podczas postoju wyłączenie ESP przebiega prawidłowo. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam :)


Chciałbym jeszcze dodać,iż podpiąłem pod samochód komputer i wykazało 2 błędy. W obu przypadkach coś o cylindrze nr 3 jak się nie mylę. Miał już może ktoś podobny problem lub kojarzy mniej więcej czego to może być przyczyna. Póki co nie jestem w stanie oddać samochodu do naprawy dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie,aby później nakierować mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autem na pewno nie jest ok .... podaj te błędy które pokazał komputer !! Co ty masz za mechanika jak sam musisz go nakierowywać na usterki w aucie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to dokładnie pisało z tymi błędami,bo byłem tylko orientacyjnie sprawdzić czy wgl. jakieś będą.Mechanik jest po zabiegu i nie jest w stanie mi nic więcej pomóc.A na drugiego muszę czekać dopiero do 7 lipca. W każdym bądź razie jestem pewien,że to szarpanie to nie wina kół. Za każdym razem po szarpaniu zaczyna migać ta kontrolka na kilka sekund,później gaśnie i do następnego szarpania się nie zaświeca. Oraz co dziwne to na sporcie po wyłączeniu ESP nie zauważyłem żadnych problemów. Te pojawiają się jedynie na zwykłej jeździe(D).Np podczas próby wyprzedzenia samochodu. Czasem szarpanie jest tak silne,że nie ma szans na żadne wyprzedzanie. Auto jak by nie miało mocy...


Dodatkowo dzisiaj zaświeciła się kontrolka EPS i samochód cały lekko drżał podczas wciskania gazu.Po zatrzymaniu było słychać,że silnik nie pracuje poprawnie.Wyłączyłem i włączyłem od nowa po czym wszystko było ok.Jechałem cały czas na niskich obrotach.Z autem nie ma żadnych problemów przy niskich obrotach.Tak do 2 tyś. Do 7 już nie daleko więc wstrzymam się z jazdą a za 3 dni zobaczymy. Ja osobiście podejrzewam świece.

Edytowane przez RegKarl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistyczna wersja :wink: Generalnie ja już dawno przestałbym jeździć tym autem żeby nie narobić większego bajzlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno o świece Tobie chodzi?

Ja myślę, że masz na myśli wtryskiwacze! ;)

Najpierw zweryfikuj VCDS kody błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód naprawiony ! :D Wszystkiemu była winna cewka zapłonowa na trzecim cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wyszło Tobie z błędów VCDS, czy sprawdzałeś krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił,że komputer pokazał brak iskry na cylindrze. Więc sprawdził świece i cewkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci w takim układzie zakup VCDS byś mógł samodzielnie diagnozować autko, bo czasami nie warto wydawać kasy jak można samemu ogarnąć wiele rzeczy! :-))

Życzę w takim układzie szerokości i bezawaryjności:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.Dzięki VCDS można samemu wiele rzeczy ogarnąć :) Dzięki za rade i również życzę tego samego ! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...