Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AAH] Wymiana płynu-jak???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolejny raz.Postanowiłem wymienić płyn w układzie wspomagania tylko nie wiem jak sie do tego zabrać może ktos by mi podpowiedział jak to zrobić.

Opublikowano

wszystko zalezy od tego jak dokłądnie chcesz przeprowadzic te całą operacje

jezeli b.dokładnie to trzeba wymontowac magiel i wszystkie przewody ze zbiornikiem włacznie

do tego potrzeba benzynę ekstrakcyjna i spręzarkę

wszystko umyc i zalać nowym płynem

roboty jest do zajeb.... duzo

Opublikowano

:decayed: Chyba takie czyszczenie to przesada. Chłop pół samochodu rozbierze.

Wyciagnij strzykawką płyn ze zbiorniczka . Najlepiej jakbyś podniósł na lewarku przednie koła. Następnie na wyłączonym silniku kręć kierownicą od lewej max do prawej max . Płyn powinien napływać do zbiorniczka. Nastepnie znowu wyciągnij strzykawką.

Nastepnie zdejmij gruby wąż ze zbiorniczka , zleci resztka płynu ze zbiorniczka. Przy odkręconym wężu kręć kierą

od lewej do prawej ( silnik wyłączony!) , powinno wyrzucić resztę płynu z magla.

Następnie założyć wąż , zalać płynu na bagnecie na MAX . Kręcić dalej kierą , jeśli ubyło płynu to dolać znowu

do poziomu. Jeśli się poziom nie zmienia , można zapalić silnik , obserwować poziom płynu w zbiorniczku. Jeśli wessało , natychmiast dolać.

Jeśli wszystko jest ok. Pozostaje tylko odpowietrzyć ( kilkukrotne kręcenie na przemian kierownicą od oporu do oporu ).

To by było wszystko.

Jeśli nadal jesteś nie zadowolony z koloru płynu , powtórz operację . Płynu wchodzi około 0,9 l ( 30-44 zł za litr) więc nie jest to straszny koszt.

pozdr

Opublikowano

to nie jest przesada zważywszy ile syfu tam siedzi

mozna tez przepłukac układ

jest specjalny płyn nazywa sie HYDRAUGINGAGE

Opublikowano

Płyn:najlepiej na ORI G004000112 bo G002000 juz nie produkują.

Wymiany możesz dokonać sam bez wiekszych problemów.

Wyciągasz strzykawką stary płyn ze zbiorniczka.

Odpinasz wężyki.

Na zgaszonym silniku kręcisz kier. w prawo i w lewo aż zleci stary płyn.

Podpinasz wszystko i zalewam nowym płynem.

Odpalasz kręcisz w prawo i w lewo kilka razy żeby odpowietrzyć.

Sprawdzasz stan w zbiorniczku,uzupełniasz do MAX

Możesz to wszystko zrobić dwa razy żeby przepłukać układ.

Jeżeli mi pompa nie wyje i nigdzie nie cieknie to raczej nic mi się nie uszkodziło.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za informacje koledzy biore sie za robote a co do płynu to mam go naprawde brudny (brązowy) pozdro :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.