Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne szyby przód - problem z otwieraniem


3r4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, starałem się przeszukać forum, ale nie znalazłem nic sensownego.

W czasie wiosny padły mi obie szyby. Najpierw pasażer, jakiś czas później szyba od strony kierowcy.

Problem z szybą pasażera wydaje się prosty (słychać silniczek jak pracuje góra dół) prawdopodobnie padł mechanizm podnoszenia.

Szyba od kierowcy działa normalnie, aż do czasu zamknięcia później totalny zgon. Nie było żadnego odgłosu sprawnego/pracującego silnika i tego charakterystycznego pstryknięcia. Pomyślałem ok, tutaj padł silniczek, więc zakupiłem nowy. Dzisiaj miałem trochę czasu i biorę się za wymianę - wyciągam stary, zakładam nowy podpinam i wkurzenie. Działa w jedną stronę... to odkręciłem go i tak na "sucho" bez szyby patrzę i faktycznie tylko w jedną stronę kręci. To mówię sobie, a podepnę stary i co się okazuje stary też zaczął kręcić i też w jedną stronę. Mianowicie zamykanie szyby w górę. Dziwi mnie to bo nie wydawał wcześniej kompletnie żadnego odgłosu na przycisk i myślałem że silniczek ze sterownikiem padł :kwasny:

Teraz pytanie - gdzie szukać winowajcy? Z tego co czytałem można wyczyścić jakieś mikrostyki, jakaś kostka i bezpiecznik, kable, a może sam przełącznik walnięty?

Nakierujcie mnie jakoś koledzy bo jestem trochę elektrycznym laikiem jeżeli chodzi o miernik itp. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd z na brak styku otwierania szyby. Sprawdź przełącznik szyby (wyczyść, przesmaruj) ewentualnie podmień na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ wiązka do sprawdzenia, szczególnie między drzwiami a karoserią.

Pierdylion razy już o tym było na forum,słabo szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ wiązka do sprawdzenia, szczególnie między drzwiami a karoserią.

Pierdylion razy już o tym było na forum,słabo szukasz.

Z tego co szukałem to zazwyczaj totalnie nie działał silniczek, albo przyciski. Nigdzie nie było opcji pół na pół ^_^

+ napisałem że z miernikiem jestem raczej nieobeznany i sprawdzić mogę co najwyżej organoleptycznie :P

Ostatnio całe dnie w pracy, a jak mam czas i ochotę to pogoda z d*py, muszę się któregoś dnia sprężyć no i spinki dokupić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...