Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Wymiana sprężyn w A4 Avant Quattro - jakie sprężyny?


czuwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni jestem posiadaczem A4 B5 Avant Quattro 1.8T 180KM i staram się usunąć drobne mankamenty jej stanu technicznego.

Jednym z nich są pęknięte sprężyny - jedna z przodu i jedna z tyłu. Chciałbym je wymienić ale nie wiem jakie sprężyny kupić.

Stąd moja prośba o pomoc w doborze sprężyn. Z tego co się doczytałem na naklejce kodowej we wnęce koła w bagażniku auto ma zawieszenie 1BE.

Oprócz pytania o dobór sprężyn mam jeszcze jedno - czy mogę wymienić same sprężyny czy trzeba razem z nimi wymieniać coś jeszcze (amortyzatory i wahacze są w dobrym stanie)? Chodzi mi o elementy typu jakieś śruby, mocowania itp, które po odkręceniu trzeba wymienić na nowe?

Z góry dziękuje za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie wywróży co będzie uszkodzone. Rozbieraj i sam patrz. W Q z tyłu bodaj koroduję mocowania sprężyny. Popatrzysz to będziesz widział. Autko masz fajne i dość sprane więc może zamiast ładować jakieś ori używki zainwestuj w Eibach pro kit -30. Nie odczujesz zbytnio spadku komfortu a auto będzie się dużo pewniej prowadziło. Co do stanu amorów to wszystko wyjdzie jak je wymontujesz.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oczywiscie wiem, że wszystko wyjdzie w praniu, ale chodzilo mi o takie elementy, które na pewno trzeba wymienić.

Jeżeli chodzi o te eibach-y to mam pytanie - czy one sa krótsze od tych fabrycznych. Fabrycze maja -20mm, czy się myle?

Jeżeli szukać używanych oryginałów, to jakie powinny mieć oznaczenie kropkowe dla mojej wersji samochodu.

I jeszcze jedne pytanie - sprężyny dostępne np. na Allegro po 55-60zl -czy jakakolwiek pasowalaby do tego zawieszenia? Na niektórych aukcjach jest informacja, ze nie nadaja sie do zawieszenia sportowego, na innych takiej informacji nie ma. Druga sprawa, jak jest z jakoscia takich sprężyn, bo cena w porównianiu np. z eibachami jest bardzo niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro kit tak jak już pisałem obniża - 30mm więc tylko 10 niżej niż seria 1BE. Są najwyższej jakości i nie ma z nimi żadnych problemów. Co do zamienników po 60zł to weź się chwilę zastanów czy warto. Sama cena powinna dać Ci znać, że to śmietnik. I teraz opisy na allegro mają tyle wspólnego z prawdą co nic. Wszystko pasuje do wszystkiego i jest lepsze niż oryginał bo chińskiej ale niemieckiej firmy schmidt. Kupisz takie springi i znowu będą tematy typu siadło mi jak koza i jest wyżej niż na 1BA. Olej to i kup coś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myślalem i wlaśnie ze względu na nieścisłości w opisach nawet droższych od wspomnianych wcześniej sprężyn traktuje je jako ostateczność. Pewnie skończy się na zaproponowanym przez Ciebie Eibachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze vogtland 30/30 też porządne i wygodne sprężyny. Masz lepszą jakość, lepsze prowadzenie auta i dużo lepszy wygląd. Same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś ;)
Ale mam mały problem - czy ten zestaw będzie odpowiedni do mojego wozidła:
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3031213521330-E1535_140-O11348-sprezyna-obnizajaca.html
Z tego co się doczytałem jest do sedana, do kombi nie mogę znaleźć albo za słabo szukam, a jak się domyślam jest różnica ze względu na różnice w wadze sedana i avanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,musisz brać pod uwagę klasę wagową.Pod maską powinieneś mieć tabliczkę znamionową.Jak zadzwonisz do inter carsu to Ci sprawdzą czy będą te springi pasować.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Jutro rano podjadę do ich sklepu, bo mam trzy ulice dalej i spróbuje się dopytać i coś kupić jak mi dopasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się co Ci proponują,spisz numery i ceny a później dowiedz się czy gdzieś taniej nie dostaniesz.Ktoś z forum może Ci taniej załatwi,chyba że masz zniżki w IC ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o sprężyny w Intercarsie - jedyne co mają do zaoferowania to Eibach w cenie 689zł. Pisałem też do iParts - także mają Eibacha, ale cena to 749zł. No i w przypadku Intercarsu trzeba czekać trzy tygodnie na sprowadzenie i nie ma możliwości zwrotu. W iParts napisali, że mają taki zestaw dostępny.

Ma ktoś może jakieś zniżki do któregoś z tych sklepów(albo jakichś innych) i mógłby się podzielić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci podali numery sprężyn to sprawdź na www.eibach.pl

A jeśli chodzi o zniżki to spytaj chłopaków w dziale z ogłoszeniami komercyjnymi,może któryś Ci załatwi ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, ostatecznie kupiłem sprężyny Eibach Pro Kit.

Mam jednak jeszcze jeden problem - tylne amortyzatory są jednak do wymiany - leją, a skoro wymieniane będą sprężyny to chcę od razu wymienić amory, bo nie ma sensu rozbieranie 2 razy tego samego.

W związku z tym poszukuje tylnych amortyzatorów do tego zestawu(fabryczne 1be + wspomniane sprężyny Eibach Pro Kit). Czy ktoś mógłby polecić jakieś konkretne amory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mnie też chyba czeka wymiana sprężyn z przodu.Jak będę miał kasę to i tył wymienię.Rozglądam się za Eibach'em pro kit -30mm,amorki mam sachsa.

Zapodaj fotki jak się teraz Twoje auto prezentuje na nowym zestawie i ile placiles za sprężyny. ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet 4 sprężyn zapłaciłem 749zł (w iParts). Cena trochę duża, ale zależało mi na czasie, a tylko oni mieli od ręki. W tej chwili powinny być już dostępne w trochę niższych cenach m.in. w Intercarsie albo u polskiego dystrybutora, bo około 20go miały być dostępne u producenta w Niemczech.

Na tą chwilę wymieniony mam przód, tył tak jak pisałem czeka na zakup amorów. Jak będę miał chwilkę to zrobię i wrzucę foty, ale z tego co patrzyłem przód stoi w tej chwili około 5-6mm wyżej niż przed wymianą, ale przejechałem raptem kilkanaście km, więc jeszcze się nie zdążyły "ułożyć", po za tym stare sprężyny były już zbite, więc myślę, że jak te się ułożą to będą na podobnym poziomie jak oryginały przed wymianą. Odczucia z jazdy po wymianie przodu - jest sztywniej, precyzyjniej i nie ma "bujnięcia" przodem przy gwałtownym ruszaniu albo ostrym hamowaniu.

Masz może numer katalogowy/nazwę modelu swoich amorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś zapisane numery,poszukam i jutro Ci podam.Czekam na foto i jak dasz rade to byś jeszcze zmierzył wysokość przodu od ziemi do nadkola i na jakim kole latasz ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Numery moich amortyzatorów:

10204-33-087A

8d0413031 AE.

To jest oczywiście przód,tyłu nie znam jakie ma oznaczenia.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane foto:

1fa2clntdazi_t.jpg

iujlj7kp5k70_t.jpg

Przód jest po wymianie i przejechaniu około 120km, tył tak jak pisałem na razie nie ruszany.

Od ziemi do nadkola jest około 66cm przy kole 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtek za zdjęcia.Trochę jestem zdziwiony wysokością jaką podałeś i przeswitem między kołem a rantem błotnika.Jest spory w porównaniu do mojego,a moje springi też ponoć obniżają o 30mm.Chyba że przez 5 lat (bo tyle jeżdżę na nich)już się ubiły :-D

Tak było przed zakupem

52ffab8c270b2cd9a1921267b5cba343.jpg

feea7a4741ec6b3ae2cf33c2365c5154.jpg

A tak jest teraz ok 63cm.

1b34b7fb41133df16a3349f18b03b1bf.jpg

e0c873794887f02762a55a8c68b76af4.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że się ubiły, tak jak pisałem przed wymianą też miałem trochę niżej. Myślę, że też trochę siądą z czasem, ale faktycznie - w tej chwili jest trochę koza :P

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś na temat tych amorów:
http://allegro.pl/amort-tyl-audi-a4-b5-kombi-quattro-monroe-sport-i5504157358.html

Zastanawiam się nad kupieniem takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...