Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak Sprawdzić czy jest czynnik chłodzący ?


Patryk_B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w tamtym roku na biłem Klime i po dwóch dniach przestała działać jak by się skończyła ale mechanik sprawdzał szczelność i niby wszystko ok. Jeśli nie ma czynnika to sprężarka nie włączy się nawet na chwile?? Przez komputer nie mogę się połączyć z klimatyzacją :-/ od dołu pod silnikiem mam trochę węże przetarte jak sprawdzić szczelność kliny samemu?? I mam tylko jedno wejście do na bicia to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek uzupełnij profil bo nie wiadomo o jaki rocznik sie rozchodzi :) bez czynnika sprezarkanie włączy sie nawet na sekundę. W przedliftach jest jeden korek na skraplaczu. Sprawdź bledy w menu serwisowym na panelu klimatronika. Szczelności nie sprawdzisz sam potrzebny jest do tego środek świecący w uv i lampa która emituje takie światło. ewentualnie mozesz odkręcić czarny korek na chłodnicy klimy i nacisnąć zaworek i tam powinno syknąć cisnienie czynnika.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest nie to czy jest czynnik ,a ile go jest? Nawet jeśli masz połowę stanu to nie sprawdzisz przez naciska nie zaworka a klima będzie słabo dawać. Poza tym szkoda sprężarki . Najlepiej sprawdzisz u klimiarza i jak coś to uzupełnisz.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to normalne zęby było tylko jedno gniazdo do na bicia?? no i faktycznie z tego zaworka nic nie leci :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedlifty miały jeden. Jak z zaworka nic nie leci to czynnik poszedł w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to normalne zęby było tylko jedno gniazdo do na bicia?? no i faktycznie z tego zaworka nic nie leci :-/

koniecznie sprawdzić szczelność przed uzupełnieniem czynnika .. aby nie było niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...