Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błedy 1.8 t pomocy


golomb1337

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam oto problem . Zaświeca mi sie check engine i świeci błedy pokazuje takie :
16804- catalyst system bank , efficiency below threshold P0420-35-00--
17947 clutch pedal switch (f36)implausible signal P1539-35-00
I są jeszcze dwa takie same ale z tego co rozumiem chodzi o wersje vcds a nie problem z autem
shareware version to decode all dtca tylko te dwa bledy róznia sie koncówka jeden ma P0130 a drugi P1114

Po skasowaniu robie 200-400 km i znów sie zaświeca :( auto jest na gazie i po chipie , ma też wyciety katalizator . Wyłaczona ma druga sonde programowo .
Jeden mechanik twierdzi żebym ta pierwsza sonde wymienił ale sam nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz błąd 16804 to znaczy że druga sonda nie jest usunieta programowo albo jest to zrobione nieudolnie, a jesli nie ma kata to ten błąd będzie się pojawiał, drugi bład dotyczy wyłącznika przy pedale sprzęgła na vagu mozna skontrolowac jego działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam też załozony emulator tyle że nie pomagal wiec zleciłem wyłaczenie programowo a bład dalej wyskakuje tyle że po wiekszej ilości przejechanych kilometrów . Jak sie to robi z tym wyłacznikiem przy pedale sprzegła ? Najbardziej mnie denerwuje ten śwecacy check :( ten co mi grzebal w ecu przy drugiej sondzie jest na 200 % pewny ze jest wyłaczona bo sprawdzał to on i jego znajomy tuner oraz wrzucal na program i twierdzi że jest wyłaczona a blad lapie bo pewnie pierwsza sonda do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik sprawdzasz w kanale 066, i zmień tunerów bo widzę że komplenie nie ogarniają, błąd 16804 akurat nic wspólnego z pierwszą sondą nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2 sonda jest sprawna to monitor katalizatora można 1 bajtem wyłączyć w tym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skasowałem checka i po weekendzie sprawdze czy beda dalej dalej jakieś błedy . Ale to wina tej sondy kontrolnej co nie powinno być problemu :D no to pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...