Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BNS 4.2 + 5.0 podłączenie


przemekldz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawdopodobnie w sobotę będę się brał za wymianę radia 1 Din na 2 Din (wszystkie graty już mam). I teraz najważniejsze: seria radio Concert 2 wymiana na BNS 5.0 dodam jeszcze że mam oryginalnie pełny kolorowy FIS z nawigacją między fotelami czyli BNS 4.2. I teraz pytanie: czy jest fizycznie możliwość spięcia tego wszystkiego razem żeby to działało i współgrało? I co ewentualnie musiałbym jeszcze dokupić bądź przerobić bo podejrzewam że będzie potrzebna jakaś przejściówka, zgadza się? Proszę o pomoc i porady. Z góry dziękuję :) Jeśli taki temat już był to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś kupić przejściówkę dla anteny od radia, antenę do gps(jeśli chcesz korzystać) i przejściówkę quadlock od rns-e (tutaj trzeba troszkę przyrzeźbić z kablami) I cany od zegarów - jeśli nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem że będzie przy tym trochę kłopotu :( A dużo trzeba porzeźbic z tymi kablami? Co konkretnie trzeba zrobic? Canów od zegarów niestety nie mam, problem jest je kupic?


Spytam jeszcze niedyskretnie. Ogarniałeś może już ten temat bo może jak coś to bym skorzystał z pomocy...


Ewentualnie czy masz może kogoś kto to ogarnia?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarniam, bo sam u siebie montowałem BNS 5.0, tyle, że ja miałem radio 1DIN, bez BNS 4.2 ;) Cany musisz pociągnąć od zegarów sam, nie ma ich gotowych do kupna (ciężko znaleźć piny do licznika, na allegro są niby dobre, ale troche za duże i w kostkę nie pasują).

Na forum jest wszystko ładnie opisane, tylko trzeba szukać ;-)

Jakby co to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie w sobotę będę się brał za wymianę radia 1 Din na 2 Din (wszystkie graty już mam). I teraz najważniejsze: seria radio Concert 2 wymiana na BNS 5.0 dodam jeszcze że mam oryginalnie pełny kolorowy FIS z nawigacją między fotelami czyli BNS 4.2. I teraz pytanie: czy jest fizycznie możliwość spięcia tego wszystkiego razem żeby to działało i współgrało? I co ewentualnie musiałbym jeszcze dokupić bądź przerobić bo podejrzewam że będzie potrzebna jakaś przejściówka, zgadza się? Proszę o pomoc i porady. Z góry dziękuję :) Jeśli taki temat już był to sorry.

Zorientuj się a propos map do BNS 5.0 - kiedyś rozmawiałem z jakimś "specem" od kopiowanych map i mówił że nie ma opcji by coś nagrać / wytłoczyć dla BNS 5.0, tylko oryginały. Jeżeli to prawda to na Twoim miejscu zostawiłbym sobie BNS 4.2 jako nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to prawda, bns 5.0 obsługuje tylko ori mapy, a nawigacja funkcjonuje w nim tak samo jak w BNS 4.2, tyle, że dodatkowo na ekranie od BNS 5.0 są również strzalki i komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie trzeba bnsa 4.2 demontować przy montażu 5.0. myślę że, 5.0 można wykorzystać jako radioodtwarzacz, a 4.2 jak navi - ale nie jestem pewien do końca. Przekonamy się :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powstał problem. Po podłączeniu (oczywiście wszystko gra i działa) wyskakują jakieś dziwne rzeczy na BNS 4.2 (FIS) tzn. po włączeniu radia i co ciekawe nie za każdym razem wyskakuję jakiś komunikat małymi literami "W" albo "EN" a co najlepsze na samej górnej lini FISu tam gdzie normalnie nic się nie pokazuję wyskakuję temperatura otoczenia pomieszana ze stacją radiową a reszta czyli średnie spalanie, dystans itd znika. I tak na przemian przez pewien czas a później jest wszystko w porządku. O co kaman? Miał ktoś podobny problem i skąd takie jaja się biorą??? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...