Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.8 ADR] coś tańszego od sekwencji do 1.8


darolipa

Rekomendowane odpowiedzi

nie chcę zbyt dużo inwestować w mojego dziadka bo słyszałęm, że za sekwencję trzeba dać ponad 3 tysia. Jaką instalację w dobrej cenie możecie polecić do 1.8 ?. A jesli już konieczna jest sekwencja to tak naprawde co można włożyc zeby było w miare tanio i zeby problemów nie było zbyt dużo? Dzięki za wszelkie porady.

proszę zapoznać się z REGULAMINEM

rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać mniej ale zawsze sekwencje inne instalacje nie wchodzą w rachubę. W tym samochodzie wiecej stracisz na dojazdy do warsztatu który ci zakładał niż zaoszczędzisz na kosztach takie jest moje zdanie a mam taki sam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zbyt dużo inwestować w mojego dziadka bo słyszałęm, że za sekwencję trzeba dać ponad 3 tysia. Jaką instalację w dobrej cenie możecie polecić do 1.8 ?. A jesli już konieczna jest sekwencja to tak naprawde co można włożyc zeby było w miare tanio i zeby problemów nie było zbyt dużo? Dzięki za wszelkie porady.

Masz dwie drogi:

1. nie zakładać wcale gazu, bo tanie instalki to olbrzymie wydatki rozłożone w czasie (naprawy auta, regulacje, testy, ciągłe podmiany teoretycznie uszkodzonych podzespołów itd.. , KOSZMAR !!!!)

2. założyć instalację sekwencyjną

Ja w jednym ze swoich autek (Omega B 2.0 16V CD kombi) za namową "fachowców" przez pół roku czyli 25.000 km walczyłem z instalacją II generacji (Landi Renzo). Na gazie auto jakoś chodziło - choć nie miało takich osiągów jak przed zagazowaniem, paliło natomiast sporo - 13 l gazu na 100 km, ale na benzynie zaczęło chodzić koszmarnie (pomimo że nie miałem ŻADNEGO wystrzału. W przypływie wściekłości wymontowałem tą instalację z tego auta (została ona zainstalowana w autku z silnikiem na jednopunktwym wtrysku i tam chodzi do tej pory idealnie) , a w Omedze zrobiłem kolejno takie czynności: wywaliłem instalację II generacji, pojechałem do serwisu i na nowo wgrali oryginalny soft do mojego kompa (po tej operacji - kosztowało 109 zł - auto znowu fajnie chodziło na benzynie), następnie założyłem sekwencję BRC sequent 24 - IV generacja za 3200 zł. I od tego momentu miałem porządne auto - na gazie paliło 11 l/ 100 km, fajnie chodzio i na gazie i na benzynie, jechało 210 km/h. I przez 70.000 km nie miało ŻADNEJ regulacji !!!. Także naprawdę jak chcesz zaoszczędzić, sprzedaj swoją Audiczkę i kup coś na jednopunkcie, lub diesla. A jak gaz TO TYLKO IV GENERACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miczek.mk. w omedze miałeś siemensa a on strasznie gryzie sie z gazem... Ogólnie jezeli zakładać to tylko sekwecneje i tylko w większych miastach w warsztatach z doświadczeniem. Inaczej ciągłe nerwy i inwestycje... :wink: Przez rok, lub pół bedzie ok a potem ... szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w plonsku slyszalem ze jest dobry gaziarz ale nie wiem gdzie dokladnie i za nie wielkie pieniadze zaklada sekwencje i to dosyc dobra cos w granicach ok 2000-2200 za takie tez pieniadze zalozysz pod minskiem mazowieckim i o tym gazowniku zlego slowa nie moge powiedziec zna sie na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

mogę coś powiedzieć na temat mieszalnikowej instalacji w 1.8 ponieważ na początku sam taką posiadałem. Powiem z całą stanowczością i odpowiedzialnością, w silnikach z wtryskiem wielopunktowym instalacja mieszalnikowa to ZŁO. Samochód pali dużo za dużo, chodzi jakby chciał a nie mógł. Poza tym szybko mogą paść takie części jak m.in. przepustnica (a jej wymiania jest dosyć kosztowna). Będzie ci też często gubił mieszankę przez co będziesz miał problemy z jazdą na PB, tak jak kolega parę postów wyżej już wspomniał.

Mam teraz dobrą sekwencję i jestem zadowolony. Wiem, że gdyby nie ona to bym tak dużo nie jeździł jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...