Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 3.0 V6 ASN bierze olej


Deli93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moja A4 mianowicie po wymianie rozrządu wymieniłem olej na Castrola 5W30.. przejechałem 6 tys km w trakcie których kontrolka oleju zapaliła się 3 razy w rezultacie pochłaniajac 1.5 l oleju.. Silnik po mimo wkręcania go do 6 tys nie puszcza żadnej chmurki silnik jest suchy pod pokrywami rozrządu tez nie dopatrzyłem sie żadnych wycieków.. czy winny może być olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No olej sam z siebie nie znika magicznie, albo wyciek, albo idzie w rurę. skoro nie ma wycieku to raczej sie spala. A jaki wcześniej lałeś olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod mam 3 miesiace poprzedni wlasciciel lał tez 5w30.. remont silnika mi sie nie usmiecha chyba pozostaje lac i jezdzic ewentualnie zmienic olej na gestrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pozostaje lac i jezdzic ewentualnie zmienic olej na gestrzy

:grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... gdy by to był golf 2 albo passat b3 to okej, mógłbyś wlać 15w40. Ale tu zmiana oleju nie pomoże zbytnio. Jeśli bierze to znaczy że są nieszczelności, najprawdopodobniej na pierścieniach albo uszczelnieniach zaworów.

Ale z tego co gdzieś mi sie obiło o uszy to w Vkach to normalne że biorą, zresztą każdy silnik bierze, kwestia tylko ile.

w sumie 1.5l/6km to hmm trochę zbyt sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zawór odmy jak nie dymi na niebiesko na zimnym lub ciepłym to gdzieś ci ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W40 (VW502 00) to odpowiedni olej do tego silnika, lepkość w temp. roboczej, tj. przy 100st.C, ma ciut wyższą niż 5W30 (VW504 00/507 00) a więc jakby nie patrzeć jest gęstszy :D

Ja wcześniej, na 5W30, dolałem od wymiany do wymiany (12tys.km) ok.1,5l oleju, teraz, po przejściu na 5W40 i przejechaniu 7tys.km zrobiłem dolewki 0,5l, choć jeszcze na bagnecie nie było jeszcze minimum.

Zużycie zatem spadło ze 125ml na ok. 70ml/1000km :hi:

No i olej w silniku podczas jezdy autostradowej (180-200km/h :wink: ) lub mocnego butowania nagrzewa się do ok. 115st.C - 5W30 w tych samych warunkach potrafił mi się zgotować do 120st.C.

Z powyższych powodów uważam, że 5W40 lepiej się sprawdza w tym silniku.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...