Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dodanie oryginalnego subwoofera radio Concert

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam w audi radio concert i system audio niestety bez subwoofera. Sprawdzałem w bagażniku w boczkach i nie widać tam także wzmacniacza. W związku z tym mam pytanie: jaki będzie odpowiedni wzmacniacz do oryginalnego suba montowanego w tylną półkę? Skoro nie mam wzmacniacza w bagażniku to muszę ciągnąć przewody z tylnich głośników w drzwiach, czy da się je gdzieś znaleźć bliżej bagażnika?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez zyznos321

Opublikowano

Wszystkie przewody znajdziesz pod tylna kanapa masz przewody glosnikow przod tyl ( w avancie tak bylo) bo tez dokladalem subwoofer,wzmacniacz,centalny w deske orginalny do concreta... czyli caly audi sound system

Opublikowano

Bez problemu dodasz ori wzmak :) mocujesz go w wnece po lewej stronie bagaznika

Mozliowsc dodadnia subwoofera

kumpel ma taki na sprzedaż ( gdzies 300 pln )

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzięki WIELKIE ;) Wiecie może jeszcze jaki byłby odpowiedni wzmacniacz do oryginalnego suba?
Najlepiej z wejściem high in żeby nie było trzeba używac konwertera...


Wszystkie przewody znajdziesz pod tylna kanapa masz przewody glosnikow przod tyl ( w avancie tak bylo) bo tez dokladalem subwoofer,wzmacniacz,centalny w deske orginalny do concreta... czyli caly audi sound system


Podniosłem kanapę, ale nie widać tam na pierwszy rzut oka przewodów. Widać jedną wiązkę, ale odzie chyba do pompki paliwa. Gdzie dokładniej się one znajdują?
Opublikowano

W takiej plaskikowej oslonie szukaj przy tunelu srodkowym tam musisz otworzyc oslone plastikowa i sa wiazki

Opublikowano
  • Autor

Pod kanapą mam tylko coś takiego:

26149498652747968303.jpg

Gdzie powinny znajdować się przewody? ;)

Opublikowano
  • Autor

Ok, mam :D Pod kanapą, od strony drzwi mam takie kable:

22052825045558581385.jpg

Wiecie może, który z nich prowadzi do głośnika w drzwiach?

Opublikowano
  • Autor

Ah, ok. W takim razie gdzie mogę zdobyć taki schemat pod radio concert?

PS: sorry, że tak zawracam d..., ale dopiero zaczynam zabawę z B8 i nie wiem jeszcze co i jak ;)

@edit

znalazłem rozpiskę z kolorami dla concert/symphony:
http://audiowiringdiagram.com/car/2009-audi-a4-car-radio-audio-stereo-wiring-diagram-colors/


Udało mi się już podłączyć wzmacniacz i oryginalny subwoofer montowany w półkę. Niestety w połączeniu z wzmacniaczem Peiying Basic PY-B2C110R daje to mizerny efekt. Zastanawiam się teraz, czy jest sens kupić subwoofer JL AUDIO 10WXV2-4 lub Hertz DS 250.3 i włożyć go w lewe nadkole. Myślicie, że da to "odczuwalny" bas w połączeniu ze wzmacniaczem PY-B2C110R? Ewentualnie jaki inny subwoofer polecacie pod wzmacniacz 150-200w?

Edytowane przez zyznos321

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja zrobione będę miał tak(avant):

kupiłem ori suba pod koło zapasowe

wyjmuję z niego ten śmieszny głośniczek.

kupiłem takie coś

http://allegro.pl/tuba-subwoofer-bose-wzmacniacz-alfa-romeo-147-i5591568239.html

ceny nawet od 100zł za kompletnego suba z alfy

podmieniam głośniki. ten z alfy wrzucam do skrzyni z b8. trzeba dystans dać, bo się nie mieści

biorę sygnał z tylnych drzwi do wzmacniacza i reszta już wiadoma.

wzmaka chcę wrzucić w ori koszyk pod tuner i wkręcić w lewy schowek bagażnika.

Taka jest wizja. graty są tylko czasu nie ma za wiele, żeby to ogarnąć wsio :(

  • 1 rok później...
Opublikowano
Dnia 2.08.2015 o 17:13, zyznos321 napisał:

Ah, ok. W takim razie gdzie mogę zdobyć taki schemat pod radio concert?

PS: sorry, że tak zawracam d..., ale dopiero zaczynam zabawę z B8 i nie wiem jeszcze co i jak ;)

@edit

znalazłem rozpiskę z kolorami dla concert/symphony:
http://audiowiringdiagram.com/car/2009-audi-a4-car-radio-audio-stereo-wiring-diagram-colors/

 

Udało mi się już podłączyć wzmacniacz i oryginalny subwoofer montowany w półkę. Niestety w połączeniu z wzmacniaczem Peiying Basic PY-B2C110R daje to mizerny efekt. Zastanawiam się teraz, czy jest sens kupić subwoofer JL AUDIO 10WXV2-4 lub Hertz DS 250.3 i włożyć go w lewe nadkole. Myślicie, że da to "odczuwalny" bas w połączeniu ze wzmacniaczem PY-B2C110R? Ewentualnie jaki inny subwoofer polecacie pod wzmacniacz 150-200w?

cześć, wiem że ogrzewam kotleta ale mógłbyś opisac jak podłączyłeś wzmacniacz i subwoofer pod radio concert? pod które kable sie wpiąłeś? Chcę podłączyć suba pod wzmacniacz ale muszę znaleźć jakies kable sygnałowe pod które ten wzmacniacz podepnę

Opublikowano
  • Autor

@sikszak

Pod plastikami pod tylnym, prawym siedzeniem idą wiązki kabli. Idą tam także kable do tylnych głośników.

Kolory kabli (u mnie audi z 2008r): 

Left Rear Speaker Wire (+) Positive: Red/Purple
Left Rear Speaker Wire (-) Negative: Brown/Purple
Right Rear Speaker Wire (+) Positive: White/Green
Right Rear Speaker Wire (-) Negative: Blue/Green

 

Wpiąłem się w nie przez takie urządzenie:

http://www.elektrodor.pl/konwerter-sygnalu-high-low.html

Dalej do wmacniacza kablami RCA.

 

  • 5 lat później...
Opublikowano
W dniu 13.07.2015 o 09:33, wrclaguna napisał(a):

Bez problemu dodasz ori wzmak :) mocujesz go w wnece po lewej stronie bagaznika

Mozliowsc dodadnia subwoofera

kumpel ma taki na sprzedaż ( gdzies 300 pln )

 

Edytowane przez Adrian51613

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 13.07.2015 o 09:10, Kris0112 napisał(a):

Wszystkie przewody znajdziesz pod tylna kanapa masz przewody glosnikow przod tyl ( w avancie tak bylo) bo tez dokladalem subwoofer,wzmacniacz,centalny w deske orginalny do concreta... czyli caly audi sound system

Jeśli miałbyś chwilę prosił bym o instrukcje jak podłączyć wzmacniacz do concerta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.