Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodanie oryginalnego subwoofera radio Concert


zyznos321

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w audi radio concert i system audio niestety bez subwoofera. Sprawdzałem w bagażniku w boczkach i nie widać tam także wzmacniacza. W związku z tym mam pytanie: jaki będzie odpowiedni wzmacniacz do oryginalnego suba montowanego w tylną półkę? Skoro nie mam wzmacniacza w bagażniku to muszę ciągnąć przewody z tylnich głośników w drzwiach, czy da się je gdzieś znaleźć bliżej bagażnika?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przewody znajdziesz pod tylna kanapa masz przewody glosnikow przod tyl ( w avancie tak bylo) bo tez dokladalem subwoofer,wzmacniacz,centalny w deske orginalny do concreta... czyli caly audi sound system

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu dodasz ori wzmak :) mocujesz go w wnece po lewej stronie bagaznika

Mozliowsc dodadnia subwoofera

kumpel ma taki na sprzedaż ( gdzies 300 pln )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIELKIE ;) Wiecie może jeszcze jaki byłby odpowiedni wzmacniacz do oryginalnego suba?
Najlepiej z wejściem high in żeby nie było trzeba używac konwertera...


Wszystkie przewody znajdziesz pod tylna kanapa masz przewody glosnikow przod tyl ( w avancie tak bylo) bo tez dokladalem subwoofer,wzmacniacz,centalny w deske orginalny do concreta... czyli caly audi sound system


Podniosłem kanapę, ale nie widać tam na pierwszy rzut oka przewodów. Widać jedną wiązkę, ale odzie chyba do pompki paliwa. Gdzie dokładniej się one znajdują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej plaskikowej oslonie szukaj przy tunelu srodkowym tam musisz otworzyc oslone plastikowa i sa wiazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam :D Pod kanapą, od strony drzwi mam takie kable:

22052825045558581385.jpg

Wiecie może, który z nich prowadzi do głośnika w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, ok. W takim razie gdzie mogę zdobyć taki schemat pod radio concert?

PS: sorry, że tak zawracam d..., ale dopiero zaczynam zabawę z B8 i nie wiem jeszcze co i jak ;)

@edit

znalazłem rozpiskę z kolorami dla concert/symphony:
http://audiowiringdiagram.com/car/2009-audi-a4-car-radio-audio-stereo-wiring-diagram-colors/


Udało mi się już podłączyć wzmacniacz i oryginalny subwoofer montowany w półkę. Niestety w połączeniu z wzmacniaczem Peiying Basic PY-B2C110R daje to mizerny efekt. Zastanawiam się teraz, czy jest sens kupić subwoofer JL AUDIO 10WXV2-4 lub Hertz DS 250.3 i włożyć go w lewe nadkole. Myślicie, że da to "odczuwalny" bas w połączeniu ze wzmacniaczem PY-B2C110R? Ewentualnie jaki inny subwoofer polecacie pod wzmacniacz 150-200w?

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobione będę miał tak(avant):

kupiłem ori suba pod koło zapasowe

wyjmuję z niego ten śmieszny głośniczek.

kupiłem takie coś

http://allegro.pl/tuba-subwoofer-bose-wzmacniacz-alfa-romeo-147-i5591568239.html

ceny nawet od 100zł za kompletnego suba z alfy

podmieniam głośniki. ten z alfy wrzucam do skrzyni z b8. trzeba dystans dać, bo się nie mieści

biorę sygnał z tylnych drzwi do wzmacniacza i reszta już wiadoma.

wzmaka chcę wrzucić w ori koszyk pod tuner i wkręcić w lewy schowek bagażnika.

Taka jest wizja. graty są tylko czasu nie ma za wiele, żeby to ogarnąć wsio :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2015 o 17:13, zyznos321 napisał:

Ah, ok. W takim razie gdzie mogę zdobyć taki schemat pod radio concert?

PS: sorry, że tak zawracam d..., ale dopiero zaczynam zabawę z B8 i nie wiem jeszcze co i jak ;)

@edit

znalazłem rozpiskę z kolorami dla concert/symphony:
http://audiowiringdiagram.com/car/2009-audi-a4-car-radio-audio-stereo-wiring-diagram-colors/

 

Udało mi się już podłączyć wzmacniacz i oryginalny subwoofer montowany w półkę. Niestety w połączeniu z wzmacniaczem Peiying Basic PY-B2C110R daje to mizerny efekt. Zastanawiam się teraz, czy jest sens kupić subwoofer JL AUDIO 10WXV2-4 lub Hertz DS 250.3 i włożyć go w lewe nadkole. Myślicie, że da to "odczuwalny" bas w połączeniu ze wzmacniaczem PY-B2C110R? Ewentualnie jaki inny subwoofer polecacie pod wzmacniacz 150-200w?

cześć, wiem że ogrzewam kotleta ale mógłbyś opisac jak podłączyłeś wzmacniacz i subwoofer pod radio concert? pod które kable sie wpiąłeś? Chcę podłączyć suba pod wzmacniacz ale muszę znaleźć jakies kable sygnałowe pod które ten wzmacniacz podepnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sikszak

Pod plastikami pod tylnym, prawym siedzeniem idą wiązki kabli. Idą tam także kable do tylnych głośników.

Kolory kabli (u mnie audi z 2008r): 

Left Rear Speaker Wire (+) Positive: Red/Purple
Left Rear Speaker Wire (-) Negative: Brown/Purple
Right Rear Speaker Wire (+) Positive: White/Green
Right Rear Speaker Wire (-) Negative: Blue/Green

 

Wpiąłem się w nie przez takie urządzenie:

http://www.elektrodor.pl/konwerter-sygnalu-high-low.html

Dalej do wmacniacza kablami RCA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2015 o 09:33, wrclaguna napisał(a):

Bez problemu dodasz ori wzmak :) mocujesz go w wnece po lewej stronie bagaznika

Mozliowsc dodadnia subwoofera

kumpel ma taki na sprzedaż ( gdzies 300 pln )

 

Edytowane przez Adrian51613
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2015 o 09:10, Kris0112 napisał(a):

Wszystkie przewody znajdziesz pod tylna kanapa masz przewody glosnikow przod tyl ( w avancie tak bylo) bo tez dokladalem subwoofer,wzmacniacz,centalny w deske orginalny do concreta... czyli caly audi sound system

Jeśli miałbyś chwilę prosił bym o instrukcje jak podłączyć wzmacniacz do concerta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...