Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka Oleju..


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się z problem już od grudnia..
MIanowicie klekotanie silnika - szklanki/zawory - wymienione na nowe.
Olej z Mobila 2000 na Motula Xcessa ( takiego jakiego polecili mi tutaj koledzy. )
Czujnik ciśnienia oleju stary był 1.6 bara - widać, że nie oryginalny. Kupiłem 1.4 bara, również kontrolka się zapala.
Problem z kontrolką jest wtedy Gdy silnik jest rozgrzany i zrobię ok. 10km + -, i dopiero gdy ruszam ze świateł - kontrolka zapala się na ok. 5 sek. po czym znika, kolejnym razem zapali się kiedy stanę znów na światłach i ruszam spod nich. I tak nonstop.. Świece wymienione również. W poniedziałek jadę sprawdzić ciśnieniomierzem jak na garach chodzi.. Jeżeli by to była pompa oleju to raczej przy dodaniu gazu kontrolka powinna mi od razu zgasnąć, lecz to nic nie daje muszę odczekać 5 sek. czy gazuje, czyteż stoje w miejscu. Słyszałem, że są dwa czujniki oleju ten drugi jest gdzieś w misie i on sprawdza czy jest w ogóle olej, ale on rzadko się psuje. Prosiłbym o pomoc, nie wiem co już robić a puszczają mi nerwy :facepalm:

Pozdrawiam.

// TEMAT SIĘ ZDUBLOWAŁ, PROSIŁBYM MODERATORA O USUNIĘCIE JEDNEGO TEMATU - WINA INTERNETU :(

Edytowane przez Janis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na najgorsze.. Tylko gdzie ja dostanę taką pompę. Używanej nie ma co kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przed zakupem dobrze było by zamiast czujnika wkręcić manometr i sprawdzić ciśnienie na rozgrzanym silniku. jeśli będzie optymalne to pompa odpada, jeśli natomiast bedzie stosunkowo niskie no to wiadomo.

Pompa obowiązkowo nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micha w doł czyszze albo wymiana smoka , sprawdz tez temp oleju i cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie będzie ciśnienie na garach. Może z motorem jest ok tylko wina czujnika. Nie raz już nowe a były do bani. Lub właśnie pompa. Czyszczenie smoka to dobry pomysł.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać chłopaki w poniedziałek.. Szklanki niby już napełniły się, ale przy odpaleniu na zimnym czasami cyknie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...