Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni z 5 biegowej na 6


mciap

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :F

Już jakiś czas siedzę i czytam o tym pomyśle... jak wygląda sprawa:

Mam pod ręką audi a4 avant 1.9tdi 110km (afn) przejęte od rodziny, wiem, że już troche w nim było zrobione, było kupione w komisie niby sprowadzone z austri 167k przebiegu (chociaż wyglądało na 300+).

Przeprowadziłem się do niemiec, mam do roboty 60km dziennie z czego polowa to autostrada. Myślałem nad kupnem nowego samochodu i póki co nie chcę pchać się w wysoki pułap cenowy z uwagi na inne wydatki. Planowałem coś do 20.000 zł, ale! wpadłem na pomysł, czy nie było by dobrym pomysłem oddać audi remontowi do stanu min. dobrego, zmianie obecnej skrzyni na skrzynie 6 biegową, zmianie zawieszenia na... niskie :decayed: podkręceniu trochę mocy, co by jakoś dało się jechać poprzez wrzucenie nowych wtrysków + chiptuning... no i wizualnie dorzucenie felg rotor 17' lub 18' w zależności co będzie pasować (moja znajomośc motoryzacji nie sięga daleko...). Z tym wszystkim poza felgami chciałbym zamknąć się w 10.000 zł, a za 2-3 lata kupić już coś nowego z salonu, więc potrzebuje, żeby samochód przejechał jeszcze jakieś 70-80 tys. km.

Oczytałem się już dużo na ten temat i opinie w związku z wymianą skrzyni są podzielone... Co wy o tym sądzicie, warto robić to, co napisałem? Da radę zamknąć się w tym przedziale cenowym?

Dział ten, bo głównie interesuje mnie temat skrzyni :F

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi jak do avanta do tylko 18 bo 17 nie będzie widać(sam mam i żałuję zakupu), zawieszenie to pakuj gwint i sobie ustawisz wysokość jaką bedziesz chciał,wtryski to odrazu proponuje min. 0,216 a najlepiej 0,230 w nich jest potencjał do tego jakąś hybrydkę zbudować napisać program i 160KM musi być no i pasowało by pompę zmienić na 11J wtedy 180-200KM nie powinno być problemem,tylko że już o wiele skrócisz żywotność tego traktora(brak samarowania),odrazu do zmiany sprzęgło bo dwumas nie wytrzyma już takiej mocy( u mnie sie rozleciał w Q przy 167KM)

a co do skrzyni niech sie wypowie ktoś kto już to przerabiał bo sam mam plan na 6 bo 5 na autrostradzie już brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany skrzyni na 6 biegową to ok 2000zł do afn pasuje skrzynia z 2,5tdi v6 tylko oprócz skrzyni musisz mieć wybierak oraz sanki pod skrzynie bo łapy są inne jak chcesz podnosić moc to odrazy warto wrzucić sprzęgło z 1,9tdi avf bo jest bardziej żywotne od seryjnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie 6 biegowe miały 240 mm ? czy moze awx miał 228? bo jak juz pakowac kase w 6 biegow to chyba warto dac mocniejsze sprzeglo ?

http://allegro.pl/przekladka-skrzynia-dqs-audi-a4-b5-a6-c5-i5619991284.html to jest 228 czy 240 ?

rozumiem ze brakuje jeszcze łapy sanek i rozrusznika w tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy awx nie było 6b tylko przy avf do zestawu brakuje jeszcze dystansu i mocowania turbo od avf żeby rozrusznik się zamieścił trochę jest przy tym roboty ale warto bp mamy oryginalne mocne sprzeglo które sporo zniesie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...