Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima sama przełącza się na eco


bbarney_Szcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czasami po odpaleniu silnika i włączeniu klimatyzacji klima sama przełącza się w tryb eco i nie można już uruchomić klimatyzacji. Zazwyczaj pomaga wyłączenie silnika i uruchomienie ponownie ale też nie zawsze. Błędów brak. Ktoś ma pomysł co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy w ogóle masz czynnik w układzie albo zaloguj vaga i sprawdz cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak vagiem sprawdzić ciśnienie? Jakby nie było ciśnienia to chyba nigdy by się nie załączała klima. A to się nie dzieje cały czas. Czasami podczas jazdy przełączy się na eco. Ale najczęściej tak jak opisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Tryb econ żyje własnym życiem. Raz się włączy raz wyłączy. Jak jest włączony to nie mogę go wyłączyć. Klimatyzacje nabiłem niedawno, również miałem sprawdzana szczelność. Może to być jakiś sterownik klimatyzacji? Zapalił mi się check engine i zamierzam to sprawdzić. Mam też problem z mieszanka i gdy dławi mi się silnik wyskakuje mi check engine lecz wyczuwam kiedy to się dzieje a engine wyświetlił mi się od tak, kiedy zaczęły się problemy z econ. Mam nadzieje, że damy rade do tego dotrzeć, jak tylko się czegoś dowiem to podzielę się informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny, u mnie nie ma żadnych błędów. Podejrzewam, że problem jest z klimatronikiem. Skoro nie ma żadnych zewnętrznych błędów to pewnie panel klimatronika będzie do wymiany. Może uda mi się załatwić na podmianę to zobaczę czy problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie i praca zaworu sterującego sprężarką jest w grupie 01

błędy + przejrzenie bloków do około 12. Chyba w 10 lub 11 jest temperatura parownika (evaporator) itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna to zawór ciśnienia klimatyzacji. Został wymieniony i działa jak należy. Na jak długo? Mam nadzieje, że na następne 14 lat ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna to zawór ciśnienia klimatyzacji. Został wymieniony i działa jak należy. Na jak długo? Mam nadzieje, że na następne 14 lat ☺

miałem dokładnie to samo , ekon świecił w upały po dłuższej drodze (około godziny) przyczyna, czujnik ciśnienia pokazywał 40 bar i klima wyłączała się, nowy czujnik i działa jak ma działać

teraz doczytałem ze u ciebie był zawór , u mnie czujnik ciśnienia

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec miał ten sam problem tylko że Econ świecił się cały czas po uruchomieniu klimatronika i nie można było go wyłączyć. Po sprawdzeniu ,wysypało się sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Po wymianie na nowego koło z nowym sprzęgłem problem znikł i klima lepiej zaczęła chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj po uruchomieniu silnika nie świecił się econ ale klima nie chodziła i chyba wiatrak od klimy nie kręcił się. W poniedziałek auto idzie na warsztat bo już mam dosyć.


Dzisiaj za to wyskoczyło mi to:

4 Faults Found:

00710 - Defroster Flap Positioning Motor (V107)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

00819 - High Pressure Sensor (G65)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-10 - Signal too Low - Intermittent

00819 - High Pressure Sensor (G65)

16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent

Jest gorąco i nawet jak klima się załączy (słychać, że sprężarka załapała) nie leci zimne powietrze.

Logi z grupy 001:

http://vaglog.pl/log_230533.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj po uruchomieniu silnika nie świecił się econ ale klima nie chodziła i chyba wiatrak od klimy nie kręcił się. W poniedziałek auto idzie na warsztat bo już mam dosyć.

Dzisiaj za to wyskoczyło mi to:

4 Faults Found:

00710 - Defroster Flap Positioning Motor (V107)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

00819 - High Pressure Sensor (G65)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-10 - Signal too Low - Intermittent

00819 - High Pressure Sensor (G65)

16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent

Jest gorąco i nawet jak klima się załączy (słychać, że sprężarka załapała) nie leci zimne powietrze.

Logi z grupy 001:

http://vaglog.pl/log_230533.html

skasuj błędy a potem odpal auto i klime i zobacz co powróciło z błłedów.

bo wygląda że czujnik ciśnienia klimatyzacji nawala

jeszcze klapka sterująca nawiewu, ale to na potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa pojawiła się dzisiaj pierwszy raz. Nie pracuje też wentylator. Czy czujnik ciśnienia ma wpływ na wentylator ?


W sumie w teście wentylator nie kręcił, to chyba nie ma związku z czujnikiem ciśnienia. Podejrzewam, że i czujnik i wentylator jest winny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do tematu , u mnie klima chodzi tylko powtarza się błąd

00810 high pressure sensor g65 

16-10 figlal outside specification

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że dzięki sprawdziłem o bar na spoczynku 3-4  w czasie pracy tak do 3/4  mocy nawiewu bar 8-10 , czujniki g65 napięcie ok  wszystko opracuje jak należy , problem zaczyna się przy maksymalnym obciążeniu nawiewu czujnik wskazuje 99%  i bar skacze do 33 

filmik przy obciążeniu max ( czujnik i bar 33)  75% (działa ok )

https://youtu.be/4FuvsY9cF7s

Edytowane przez Ditomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl do wymiany czujnik wykrecilem wkladajac reke przez otwor w zderzaku , czynnik nie uciekl 5 min roboty a4 b7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazał się wadliwy czujnik

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...