Skocz do zawartości
IGNOROWANY

polerowanie obudowy tiptronic


sebastian wicik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele razy widziałem poruszany temat polerowania obudowy od tiptronica ale chyba jeszcze nikt się za to nie zabrał,więć postanowiłem zrobić poradnik.Obudowa jest na 100% z jakiegoś metalu bo próbowałem ją podpalić,możliwe że z aluminium bo magnesu nie przyciąga...
Co do demontażu wszystkiego pozwolę sobie podpiąć filmik kolegi Houdini
Musicie bardzo uważać na magnesy które sterują tiptroniciem poprzez przesuwanie się ich obok czujek w płytce która podświetla nam całego "prynda" :D Autko na czas polerowania może śmiało śmigać,biegi zmieniamy przy pociągnięciu białego plastiku do góry,nie działa jedynie sekwencyjna zmiana biegów więc proszę się nie martwić :)
Ja pomalowałem też plastik wokół chromu bo wcześniejsza guma była podrapana. A oto zdjęcia jak wszystko wygląda przed i po:
IMAG0906%201_zps39zg4ny5.jpg
_DSC2262_zpspbcu3zei.jpg
A więc tak,do renowacji potrzebne nam będą:
-papiery ścierne wodne w gradacjach 220,320,400,500,600,800,1000,1200,1500,2000,2500,i jeśli ktoś ma to wyższe są mile widziane :)
-pasta polerska - ja polecam Mothers Mag&Aluminium Polish,lub taniej Aluchrom,ale Mothers jest o wiele wydajniejszy(za autosolem osobiście nie przepadam)
-Miękka szmatka
-Możliwie jak najcieńsza taśma dwustronna,od jej grubości zależy jak mocno wglębione będą nasze okienka ze znaczkami w obudowie
-skalpel lub inne ostre narzędzie,nożyczki raczej się nie nadają
-plastidip lub plastilak do pomalowania plastikowej obudowy
Wszystkie elementy po totalnej rozbiórce wyglądają tak:
_DSC2127_zpsfvem4oq0.jpg
Od spodu naszego pseudo chromu mamy taśmę którą najlepiej przykleić sobie do kartki aby mieć na później na czym się wzorowaćBierzemy miskę z wodą i zdzieramy nasz pseudo chrom z obudowy,leniwi muszą pamiętać że nie cały chrom wystaje ponad powierzchnię plastiku,więc po bokach możemy pewną ilość zostawić taką jaka była.Po papierze 220 obudowa wygląda mniej więcej tak
IMAG0932_zpsrzgnvtd4.jpg
_DSC2244_zps44h3k5qg.jpg
_DSC2245_zpsfrm3kmp5.jpg
_DSC2246_zpszbep7jo5.jpg
A po ostatnim papierze i wypolerowaniu za pomocą pasty i wacika kosmetycznego wygląda następująco
_DSC2242_zpsjwo71zse.jpg
Bierzemy wtedy miękką szmatkę by nie podrapać naszego dzieła,i wycinamy kawałki taśmy na wzór starej,radzę nie odklejać jej z dwóch stron od razu,dopiero pod koniec wszystko oderwać,niby oczywiste ale ja na początku o tym nie pomyślałem :facepalm:
_DSC2247_zpszxfumgqb.jpg
Do plastiku z numerkami wpinamy plastikową obwódkę,i przyklejamy ją do obudowy
_DSC2248_zpszefcleru.jpg
_DSC2249_zpswampvhm0.jpg
_DSC2250_zps0vylzazi.jpg
_DSC2251_zpskozpzpgh.jpg
Delikatnie wpinamy płytkę
_DSC2252_zpspoolafvi.jpg
I pamiętajcie by nie zgubić tych magnesów bo inaczej nasz tiptronic nie będzie działać _DSC2253_zpsiyth7gbc.jpg
Elementy przesuwane w taśmie mają taką kolejność
_DSC2254_zpss5aa21g2.jpg_DSC2255_zpsrysvustf.jpg_DSC2256_zpscvlmocww.jpg_DSC2257_zpsaufgs447.jpg
I wszystko zaczynamy składać
_DSC2258_zpsom4krzho.jpg
_DSC2259_zps3dzdvvyl.jpg
_DSC2260_zpsaqt6aaym.jpg
_DSC2261_zpsifpjolxj.jpg
_DSC2262_zpspbcu3zei.jpg
I Gotowe !! ;)
Edytowane przez sebastian wicik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :) możesz dorzucić w opisie żeby tę "roletkę" wsunąć w szczeliny, ja przy pierwszym składaniu tego nie zrobiłem i prawie ją porwałem :) Ale opis ładny, na pewno komuś się przyda :) a czym malowałeś plastik dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem czarnym Plastilakiem.Podróbą plastidipa.Jak dotychczas przez 2tyg. jeszcze się nie podrapała a walało się już po niek trochę gratów

Wysłane z mojej Nokii 3310i za pomocą tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...