Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z ciśneiniem? Rano grzechocze łańcuszek


lukasz_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zakupiłem na początku roku samochód. Zaraz po zakupie nieświadomie jakim g... jest Castrol zalałem go Magnatec 5W40.

Po kilku dniach zacząłem słyszeć rano przy odpalaniu łańcuszek napinacza przez jakieś 2 sek. Dotrwałem jakoś do wymiany i zalałem autko olejem Valvoline Sync 5W40, niestety nic się nie poprawiło...

Łańcuszek słychać rano i dodatkowo jakieś cykanie z okolic głowicy. Po zagrzaniu przestaje.

Co robić?

Da się sprawdzić komputerem ciśnienie oleju czy trzeba manometr?

Co mogę sprawdzić jeszcze? Rozbierać miskę i czyścić smok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie smoka i miski powinieneś zrobić dla swojego spokoju gdyż często się zaklejają nagarem olejowym.

Przy następnej wymianie zalej motul x-max 0w40 i będzie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dokładnie to samo tylko ze przez rok jezdzilem na castrol edge 5w30 :/ 2tygodnie temu zrobilem czyszczenie smoka olejowego (co wazne w misce olejowej jest oslona plastikowa ktora sie przepala i kruszy co moze zatykac smok)- warto wiec wymienic przy okazji t a wkładke (bryzgacz) . do tego doszła płukanka silnika Liqui molly + motul xcess 5w40 + filtr knechta. Teraz auto smiga aż miło, co ważne nie slychać z rana nic, silnik pracuje równo i dobrze i cicho przedewszystkim :)

samo sprawdzanie cisnienia manometrem - nigdy na postoju zawsze na trasie, co niestety nie jest aż tak łatwe czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...