Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eska :) / S4 B6 Avant


keiza1990

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł w końcu czas że i ja znalazłem chwilę czasu żeby pochwalić się swoją furą :)

Wiele godzin straciłem na pokonywaniu kilometrów i oględzinach w poszukiwaniu swojej wymarzonej S4.

Aż w końcu trafił się ten rodzynek. Od kobiety :) Jedynej właścicielki od nowości. Z przebiegiem wówczas 140 tyś.

Długo nie musiałem się namyślać i po formalnościach wracałem już do domu, z bananem na twarzy, z opuszczonymi szybami od świateł do świateł :)

Tak było na początku. Teraz ma już prawie 160 tyś, była ze mną tu i ówdzie (nawet UK zwiedziła). Narazie odpukać bez drobnych pierdółek (wycieraczki, osłona przegubu) jeżdzę od wymiany do wymiany oleju z tym samym bananem na twarzy :)

Wyposażenie:

Jak na Eskę przystało zdecydowanie szybciej będzie wymienić, czego brakuje mi do tzw. "full opcji":

-nie ma pamięci foteli, lodówki w schowku, podgrzewania tylnej kanapy i składania lusterek z pilota.

Co planuje w najbliższym czasie zrobić:

Mechanika:

-odnowić zaciski hamulcowe (piaskowanie, malowanie, serwis) ZROBIONE

-wywalić katalizatory (projekt i wykonanie własne) + usunięcie programowe sond diagnostycznych ZROBIONE

-kompletne zaizolowanie dolotu przed wysoką temp. silnika ZROBIONE

-wymiana poduszek pod silnikiem (jedna już się poci i wywala błąd) ZROBIONE

-wymiana oleju i filtra w Tiptronicu ZROBIONE

-wydech cat-back na zamówienie (jak fundusze pozwolą)

Estetyka:

-wymiana schowka pasażera (może na lodówkę) ze względu na porysowaną klapę (poprzednia właścicielka woziła swoje pupile)

-ogarnięcie wnętrza bagażnika (ten sam powód co powyżej)

-"dłuższa" lotka na klapę

-przyciemnianie szyb, tył 100%, przód 30% ZROBIONE

-blenda US'a w przedni zderzak ZROBIONE

-kierunkowskazy/obrysówki ala US'a ZROBIONE

Poniżej kilka fotek na początek:

qdps6ga6.jpg

vbj43oma.jpg

83mfsyk2.jpg

oypj22j6.jpg

9nc2xzd3.jpg

stxpelt9.jpg

8vvhzsht.jpg

zsw97heu.jpg

zo3leolj.jpg

Edytowane przez keiza1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Od przyszłego tyg. zaczynam mody, więc na pewno będę wrzucać fotki z przebiegu prac.

Na teraz jeszcze jedna fotka naszej małej rodzinki:

IMG0674JP_wqxrxsx.jpg

I filmik z nocnych wypadów:

Edytowane przez keiza1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły ci foty na emeil?

Ps.

Dzieki za mini spocik w zeszłym tyg.

Krótko bo krótko ale zawsze okazja do pogadania

Czekamy na fotki

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły ci foty na emeil?

Ps.

Dzieki za mini spocik w zeszłym tyg.

Krótko bo krótko ale zawsze okazja do pogadania

Czekamy na fotki

:)

Doszły, dzięki :)

Musimy się kiedyś zgadać na dłuższy meeting :)

/

Poniżej kilka fotek z ostatnich modów:

-Wycięcie katów:

vex28fyw.jpg

38tlp69v.jpg

Może nie wygląda to jakoś mega profesjonalnie bo to nie MIltek, ale swoją rolę spełnia. Narazie jest na złączkach bo nie miałem dostępu żeby odkręcić rury przy kolektorach i ładnie pospawać.

Za to gada teraz dużo bardziej agresywnie i ładnie strzela z tłumików (przepustnice w końcowych zablokowane w pozycji otwartej) :D

-Odnowienie zacisków:

cz2scgum.jpg

qju4thbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ona już przed wycięciem tych katów fajnie gadala..

Ja u mnie mam odłączone te przewody podcisnieniowe ale zastanawiam sie czy klap np nie przestawić zeby gadali jak u ciebie :)

Jutro jade do rybnika tam gdzie sie ostatnio widzieliśmy,dzis byłem u Tomka pogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ona już przed wycięciem tych katów fajnie gadala..

Ja u mnie mam odłączone te przewody podcisnieniowe ale zastanawiam sie czy klap np nie przestawić zeby gadali jak u ciebie :)

Jutro jade do rybnika tam gdzie sie ostatnio widzieliśmy,dzis byłem u Tomka pogadać...

Jak masz te przewody podciśnienia odłączone to przepustnice w tłumikach są otwarte cały czas.

U mnie w połączeniu z brakiem katalizatorów robi dużo większy hałas, na przejażdżki po mieście jest za***iście, ale na dłuższe trasy uciążliwe (wyraźnie słychać w środku mocny basowy dźwięk z tłumików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie okazja sie znów gdzieś spotkać to zobaczę i posłucham...bo jak za głośno by miało byc to odpada z powodu mojej małej córci... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie okazja sie znów gdzieś spotkać to zobaczę i posłucham...bo jak za głośno by miało byc to odpada z powodu mojej małej córci... :(

Oj to może być trochę za głośno. Czasami dla mnie zaczyna być denerwujące jak jadę dłuższą trasę, a co dopiero na tylnej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie ma dzieci to radio głośniej :)

U mnie to już by nie przeszło...

Moja mała jest ważniejsza :)

31lipca skończyła caly rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie ma dzieci to radio głośniej :)

U mnie to już by nie przeszło...

Moja mała jest ważniejsza :)

31lipca skończyła caly rok :)

To dla małej teraz żeby pasowało bo wozu :D :

YoungSportHERO-Ersatzbezug.jpg

A wracając do tematu, autko odebrane z warsztatu, olej w skrzyni wymieniony.

Nie miałem okazji się nim przejechać jeszcze bo jestem za granicą, ale brat powiedział, że jest lepiej niż wcześniej.

Olej w skrzyni podobno strasznie spracowany, wymieniony na ostatni gwizdek.

Także każdemu kto ma automat mogę polecić zainteresowanie się tematem oleju w skrzyni jak najprędzej, jeśli wcześniej sobie tego nie pilnował.

W esce również wpadły przyciemniane szyby, przód 30%, tył 100%:

119148701_sprhxnh.jpg

119130131_sprhxns.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki pierwsza klasa a co do fotelika to chodziło mi to po głowie ale perspektywa ok tys zł jest porażająca....

Ps.

Ile dałeś za zrobienie szyb, u mnie w okolicy jak pytałem to sobie cenią ta usługę na ok 600-650zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki pierwsza klasa a co do fotelika to chodziło mi to po głowie ale perspektywa ok tys zł jest porażająca....

Ps.

Ile dałeś za zrobienie szyb, u mnie w okolicy jak pytałem to sobie cenią ta usługę na ok 600-650zl

mi gościu wycenił na 170zł przód + 450zł tył. w ostateczności za 600zł zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

40840534"]

Szybki pierwsza klasa a co do fotelika to chodziło mi to po głowie ale perspektywa ok tys zł jest porażająca....

Ps.

Ile dałeś za zrobienie szyb, u mnie w okolicy jak pytałem to sobie cenią ta usługę na ok 600-650zl

mi gościu wycenił na 170zł przód + 450zł tył. w ostateczności za 600zł zrobił

Ja pie***le , ładnie macie drogich ludzi z przyciemnianymi szybami.

Ja płacę 250 zł maks 300 zł za wszystkie szyby i nie liczy osobno z przednimi ani jaka to folia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zeta za wszystkie szyby??

Niestety, Jarosław, Przemyśl itp to inny region niz slask ...to i ceny inne...ja w okolicy byłem u kilku gości i ceny wszędzie podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

300zeta za wszystkie szyby??

Niestety, Jarosław, Przemyśl itp to inny region niz slask ...to i ceny inne...ja w okolicy byłem u kilku gości i ceny wszędzie podobne

właściwie masz rację bo ten kolega co przyciemnia szyby to mieszka w Rokietnicy od Jarosławia jakieś 20 km , Nazwisko Homa Mariusz sporo ludzi poleca do niego jeździć , zagościli nawet Ukraińcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...