Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w dolocie


>adamo<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś rozbierał puszkę odmy w 1.8?

Zastanawiam się czy coś się w niej nie popsuło, bo przestała spełniać swoje zadanie i puszcza olej na przepustnice. Jest go sporo, bo wycieka na łączeniu dolotu z przepustnicą i cieknie po filtrze oleju aż na osłonę silnika.

Ciekawe jak jest zbudowana i czy może się zużyć?

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała. Olej wycieka na połączeniu dolotu z przepustnicą. Gdyby odma miała gdzieś pęknięcie olej zapewne leciałby tym pęknięciem.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Nikt nie rozbierał odmy? Co jest w środku tej puszki? Może się to wogóle popsuć?

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ten sam problem tylko olej dociera za przepustnice tylko dość dziwny objaw że wywala do dolotu a nie do wydechu jak najczęściej się słyszy .. mam drugą tylko nie zabardzo chcę ją rozkręcać żeby miec w razie czarnej godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz silnik?

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Puszka odmy jest rozbieralna?

Zerknij chociaż do niej czy ma coś, co może się urwać lub popsuć. Z tego co widziałem na zdjęciach, to jest pusta w środku.

Jeżeli jest pusta, to pewnie coś z silnikiem mam nie tak (pierścienie lub prowadnice zaworowe) skoro tak daleko pcha ten olej.

Myślę nad montażem Oil Catch Tank ale obawiam się, że będzie zamarzał w zimę. Może przerabiał już ktoś to u siebie i może się wypowiedzieć?

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnik 1,8 adr 2 silnik mam 1.6 tylko nie wiem jakiego oznaczenia .odmy są identyczne jak i przepustnica i inne duperele . rozmawiałem z mechanikiem o tym przy wymianie przepustnicy powiedział że odma potrafi wywalić do układu dolotowego olej chociaż niby bardzo żadko spotykane zjawisko bo najczęściej pcha do wydechowego .. chociaż przed wymianą oleju potrafił mi śorbnąć na 200 km ok pół szklanki oleju po wymianie przez ok 3500km nie wzioł nic może i że jeździłem nie przekraczająć 4,5 tyś/ obrotów i tak się zastanawiałem aż w końcu postanowiłem to sprawdzić wyczyściłem dolot i pojechałem okazało się że gdy wkręce auto do ok 5000 tyś kaszlnie tym olejem do dolotu ale nie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za mechanik, który twierdzi, że w aucie bez turbiny odma może to "pchać olej do wydechu i to bardzo często"? Niby jak? Przecież jedno z drugim nie ma bezpośredniego połączenia.

Jak się mylę to mnie poprawcie.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się mylisz bo pierwsze a8 d2 4.2 często wywalają olej do wydechu nawet po gruntownym remoncie silnika a turbiny tam nie ma i często widzę jak czyszczą odmy niby to pomaga :) i zaraz powiesz że spala olej a tu o dziwo wywala mechanikiem nie jestem nie opisze ci w jaki sposób to się dzieje czy na wskutek ciśnienia czy podciśnienia ale wszystko jest możliwe a tego co mi mechanik powiedział ci w 100% nie przekaże bo ludzi mądrych jest na pęczki po 2 nie jestem w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego silnika, więc upierał się nie będę. U mnie napewno podłączona jest do dolotu i aby pozbyć się oleju niebawem będę montowal dodatkową odmę od Lublina 2.4

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Oil Catch Tank to czemu twierdzisz że olej bd zamarzał ? jak by miał zamarnząć to by zamarzł nawet w misce olejowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...